Lara Gut-Behrami ima v svetovnem pokalu 36 zmag. Foto: AP

Švicarki se je najbolj približala vodilna v svetovnem pokalu Mikaela Shiffrin, ki je bila edina z dvema najhitrejšima sektorjema. Slabše je odpeljala le tretjega (od petih), ko je bila od Lare Gut Behrami počasnejša za 86 stotink sekunde.

V istem delu je napako naredila Ilka Štuhec, ki je trening končala na 39. mestu. Dvakratna svetovna prvakinja je bila v spodnjem delu sicer v primerjavi z Gut-Behrami hitrejša za 36 stotink sekunde.

V četrtek bo na sporedu še en trening, v petek in soboto bosta dva smuka, v nedeljo pa še superveleslalom.

V Kitzbühelu sneg in megla

Sneg in megla ter tudi temperaturni obrat so odnesli drugi trening smuka v Kitzbühelu. Foto: EPA

Prireditelji dveh moških smukov na sloviti progi Streiff v Kitzbühelu so morali v torek zaradi neugodnih razmer odpovedati drugi trening. Smučarjem so jo zagodle snežne padavine, na najbolj spektakularno progo je namreč zapadlo kar precej novega snega, ki ga je bilo nemogoče pravočasno odstraniti. Zadnji preizkus proge bo tako v četrtek ob 12.15.

Vremenska napoved za naslednje dni je optimistična. Še vedno naj bi se sicer pojavljale padavine, a v blažji obliki, tako da po mnenju prirediteljev izvedba smuka v petek in soboto ter slaloma v nedeljo ni v nevarnosti. Edina težava bi lahko bila megla, ki se je tudi danes zadrževala na progi.

"V naslednjih dneh bi lahko doživeli vse. Od padavin, ki pa ne bodo močnejše, do sonca. Megle ne moremo izključiti, bo pa ostalo hladno," trdijo strokovnjaki. Na startu, ki je na nadmorski višini 1660 metrov, je bilo v torek zjutraj -12 stopinj Celzija, na cilju pa pet stopinj topleje.