šport

Boljši od Ilirije

21.3.2024 | 08:00 | STA; M. K.

Novo mesto - Košarkarji Krke so v 22. krogu lige Nova KBM premagali Ilirijo z 80:71 (19:17, 40:29, 64:56).

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 100, sodniki: Špendl (Limbuš), Krajnc (Domžale), Gostiša (Log pri Brezovici).

* Krka: Planinić 13 (5:6), Stergar 19, Bačvić 6, Cerkvenik 6 (3:6), Jurković 6 (4:4), Špan 20 (2:2), Škedelj 2 (2:2), Radovanović 8 (2:2).

* Ilirija: Ščekič 8 (3:4), Arslanagić 11 (5:5), Orel 12 (2:2), Macura 2 (0:1), Mikuš 6, Mulalić 8 (3:4), Barišić 9 (4:4), Klobučar 15 (3:4).

* Prosti meti: Krka 18:22, Ilirija 20:24.

* Met za tri točke: Krka 10:29 (Špan 4, Stergar 3, Bačvić 2, Cerkvenik), Ilirija 5:35 (Klobučar 2, Barišić, Mulalić, Ščekić).

* Osebne napake: Krka 24, Ilirija 21.

* Pet osebnih: /.

Košarkarji Krke so se hitro pobrali po bolečem porazu v regionalnem tekmovanju. V derbiju 22. krogu lige Nova KBM so še tretjič v sezoni premagali Ilirijo, tokrat z 80:71.

Obračun je bil zgolj prestižnega značaja, saj sta si obe ekipi že zagotovili udeležbo v četrtfinalu. Novomeščani so po 18. zmagi vodilni na razpredelnici, Ljubljančani pa po devetem porazu ostajajo trdno na tretjem mestu.

Krka je bila večino tekme v ospredju, velik del naloge na poti zmage pa je opravila v prvem polčasu, ki ga je dobila s 40:29. Gostje so se v drugem polčasu približali na 49:48, vendar nato hitro zaostali 48:61 in bili v zadnji četrtini brez možnosti za uspeh.

Pri domačih sta v napadu izstopala Jan Špan z 20 točkami (trojke 4:5) in Leon Stergar (19 točk, trojke 3:5). V vrstah Ilirije je največ točk dosegel Jaka Klobučar (15), najvišji statistični indeks pa je imel Enej Orel (12 točk, 13 skokov, indeks 23).

Izjava po tekmi:

Igor Kešelj, pomočnik trenerja pri Krki: »Zelo sem zadovoljen glede na kratek čas za pripravo. Imeli smo manj kot 48 ur, kar se je tudi poznalo na parketu. Imeli smo težke noge, bili smo praktično brez treninga. Ritem je težek, v soboto nas čaka pomembna tekma v Laktaših. Naš cilj, da tekmo dobimo, smo izpolnili. Fantom se zahvaljujem za maksimalen pristop in jim čestitam. Zmaga je zame še bolj posebna, saj jo posvečam mojemu pokojnemu bratu, ki je igral za Ilirijo in bi danes imel rojstni dan.«

V prihodnjem krogu bodo krkaši v sredo, 27. 3., gostovali pri LTH Castings v Škofji Loki, pred tem pa jih v soboto, 23. 3., čaka še gostovanje pri Igokei v okviru ABA lige.