VELESLALOM

Žan Kranjec po trilerju do prve kolajne v veleslalomskem seštevku

Zadnji veleslalom je Žan Kranjec končal na 11. mestu, zaradi česar so se do zadnjega tresli, ali mu bo uspelo ostati na tretjem mestu.
Fotografija: Žan Kranjec. FOTO: Matej Družnik, Delo
Žan Kranjec. FOTO: Matej Družnik, Delo

Marco Odermatt je zmagovalec zadnjega veleslaloma sezone alpskih smučarjev. Švicarski as je prepričljivo zmagal, potem ko je vodil že po prvi vožnji. Slovenski šampion Žan Kranjec je na finalu sezone v Soldeuu v Andori zadržal tretje mesto v posebnem seštevku veleslaloma. Zadnji veleslalom je končal na 11. mestu (+2,96).

Norvežan Henrik Kristoffersen je osvojil drugo mesto (+2,11), Avstrijec Marco Schwarz je bil tretji (+2,29).

Schwarz je bil na zadnji tekmi glavni tekmec slovenskemu smučarju za tretje mesto v seštevku discipline.

Odermatt je že predčasno osvojil veleslalomski globus, Kristoffersen pa je v seštevku discipline osvojil drugo mesto. Kranjec je prvič sezono končal kot tretji v seštevku discipline, doslej je bil že dvakrat četrti.