Bayern povozil Mainz, Šeškov in Kamplov Leipzig do pomembne zmage

Dortmund, 09. 03. 2024 17.44 |

STA, M.J.
4

Nogometaši Leipziga, za katerega igrata Slovenca Benjamin Šeško in Kevin Kampl, so v 25. krogu nemškega prvenstva doma ugnali Darmstadt z 2:0 in se začasno pomaknili na četrto mesto lestvice. Bayern München je kar z 8:1 ugnal Mainz.

Leipzig vs Darmstadt
Leipzig vs Darmstadt FOTO: Sofascore.com

Leipzig je proti zadnjeuvrščenemu Darmstadtu upravičil vlogo favorita in slavil z 2:0. Kevin Kampl je igral do 77. minute, takrat pa je v igro s klopi vstopil Benjamin Šeško. Domači so povedli v tretji minuti, ko je avtogol zabil Thomas Isherwood. V 50. minuti je končni izid postavil Christoph Baumgartner. Bayern se je doma znesel nad Mainzem in ga premagal kar z 8:1. Tri gole je dosegel Harry Kane, dva je prispeval Leon Goretzka, po enkrat pa so zadeli še Thomas Müller, Jamal Musiala in Serge Gnabry. Za Mainz je na 1:2 še v prvem polčasu znižal Nadiem Amiri. Kane je s 30 goli prvi strelec lige. Hkrati je postal prvi igralec s 30 zadetki v elitni nemški ligi v svoji prvi sezoni po Uweju Seelerju iz 1963/64.

Bayern München vs Mainz
Bayern München vs Mainz FOTO: Sofascore.com

Werder Bremen je proti Borussii Dortmund izgubil z 1:2. Slednja se je po zmagi znova prebila na četrto mesto pred Leipzig. Donyell Malen in Jadon Sancho sta zadela za goste v prvem polčasu.

Ob koncu tega je gostujoča zasedba ostala brez izključenega Marcela Sabitzerja, česar pa Bremenčanom ni uspelo povsem unovčiti. Dosegli so le zadetek v 70. minuti, njegov avtor je bil Justin Nijnmah.

Na preostalih dveh tekmah sta se Borussia Mönchengladbach in Köln razšla brez zmagovalca (3:3), Augsburg pa je z 1:0 premagal Heidenheim.