Max Verstappen ima po osmih dirkah 21 točk prednosti pred Sergiom Perezom.  Foto: EPA
Max Verstappen ima po osmih dirkah 21 točk prednosti pred Sergiom Perezom. Foto: EPA

24-letni Nizozemec si je na prvem treningu nabral 0,246 sekunde prednosti pred Carlosom Sainzem v Ferrariju. Tretji čas je na dirkališču Gillesa Villeneuva dosegel španski veteran Fernando Alonso.

40-letni dvakratni prvak se je na počasnejših gumah prebil pred Verstappnovega moštvenega kolega Sergia Pereza na četrtem mestu. Monačan Charles Leclerc, ki pred deveto dirko sezone v skupni razvrstitvi SP-ja za Verstappnom zaostaja za 34 točk, je v drugem Ferrariju zasedel peto mesto.

Na drugem prostem treningu je Verstappen ugnal Leclerca za 81 tisočink sekunde. Lewis Hamitlon je na prvem treningu zasedel osmo mesto, na drugem pa je bil šele 13. Zaostal je 1,3 sekunde za Verstappnom.

Kvalifikacije bodo v soboto ob 22.00, dirka pa v nedeljo ob 20.00.