Košarka

Dončić najboljši strelec Dallasa na prvi tekmi priprav na novo sezono

Dallas, 07. 10. 2021 07.40 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Slovenski košarkarski zvezdnik lige NBA Luka Dončić je s svojo ekipo Dallas Mavericks uspešno začel priprave na novo sezono. Dallas je na prvi pripravljalni tekmi v dvorani American Airlines Center gostil Utah Jazz in zmagal s 111:101. Dončić je bil prvi mož teksaške ekipe z 19 točkami.

Medtem ko za goste ni zaigralo nekaj ključnih igralcev – tekmo so izpustili Rudy Gay, Bojan Bogdanović, Hassan Whiteside, Rudy Gobert, Joe Ingles, Mike Conley in Donovan Mitchell – so telički za 16 minut na parket poslali tudi svojega prvega moža Luko Dončića. Ta je 19 točkam dodal še šest skokov, pet podaj in ukradeno žogo.

Pri Dallasu je 14 točk k zmagi prispeval Boban Marjanović, 13 pa Carlik Jones. V 16 minutah je latvijski zvezdnik Kristaps Porzingis zabeležil sedem točk, štiri skoke in tri podaje. Prvi strelec Utaha, ki je izgubil še drugo pripravljalno tekmo, je bil Jared Butler, ki je dosegel 22 točk.

Nova sezona lige NBA bo za Luko Dončića prva, v kateri na klopi njegovega kluba ne bo sedel izkušeni trener Rick Carlisle, ki je prevzel vodenje Indiana Pacersov. Sodeč po predstavi proti Utahu, z novim trenerjem Jasonom Kiddom dobro sodelujeta. FOTO: AP

V dvorani Chase Center v San Franciscu so Golden State Warriors v pripravah na novo sezono, ki se bo začela 19. oktobra, gostili Denver Nuggets Vlatka Čančarja in zmagali s 118:116.

Čančar je za 'zlata zrna' v desetih minutah dosegel pet točk, en skok, tri podaje in eno blokado. Najboljša strelca tekme sta bila Nikola Jokić pri gostih in Jordan Poole pri bojevnikih; oba sta dosegla po 17 točk.