Liverpool znova melje, Leicester porazil rdeče vrage, neverjetna vrnitev Wolverhamptona

London, 16. 10. 2021 16.27 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min

Nogometaši Liverpoola so v obračunu 8. kroga angleškega državnega prvenstva na gostovanju pri Watfordu dosegli visoko zmago (5:0). V vrstah gostov sta bila zelo razpoložena napadalca Roberto Firmino in Mohamed Salah, ki sta prispevala štiri od skupno petih zadetkov rdečih z Anfielda. Leicester City je na domači zelenici po zaostanku z 0:1 neprepričljivi Manchester United na koncu premagal s 4:2, medtem ko je Wolverhamptonu prav tako na gostovanju v Birminghamu proti Aston Villi uspel neverjeten preobrat za zmago s 3:2.

Varovanci karizmatičnega nemškega strokovnjaka Jürgena Kloppa se počasi, a vztrajno vračajo v stare tirnice in čase, ko so svoje tekmece premagovali z visoko razliko. Tokrat so morali stroju z Anfield Roada premoč priznati nogometaši Watforda, ki so le nemo opazovali, kako jim Roberto Firmino, Mohamed Salah in druščina polnijo mrežo.

Liverpool je v vodstvo po lepi podaji Salaha popeljal Sadio Mane v 9. minuti. Na drugi zadetek 'redsov' je bilo treba čakati vse do 37. minute, ko je bil natančen Firmino, isti igralec je vodstvo evropskih klubskih prvakov iz leta 2019 v 52. minuti povišal na 3:0. Brazilec je odlično igro kronal s podajo za četrti zadetek, ki ga je v 54. minuti dosegel Salah, nato pa je s tretjim zadetkom v prvi minuti sodnikovega dodatka postavil piko na i visoki zmagi Liverpoola (5:0).

Statistika tekme Watford vs. Liverpool
Statistika tekme Watford vs. Liverpool FOTO: Sofascore.com

Obramba Uniteda preveč luknjičasta za razpoloženi Leicester, City rutinirano premagal Burnley
Manchester United se je na gostovanje k Leicester Cityju podal z jasno željo po zmagi, a se domov vrača ne le s porazom, temveč tudi s štirimi zadetki v svoji mreži. Gostje so srečanje na stadionu King Power sicer odprli odlično in prek Masona Greenwooda povedli v 19. minuti. Toda le 12 minut pozneje je za 'lisice' izenačil Youri Tielemans.

Čeprav sta mreži v nadaljevanju tekme, natančneje do 78. minute, mirovali, je imel nekoliko več od igre Manchester United, ki pa omenjene terenske premoči ni znal nadgraditi z zadetkom/-i. Je bil pa zato natančen domači branilec Caglar Soyuncu, ki je Leicester popeljal v vodstvo z 2:1, a je že štiri minute pozneje za 'rdeče vrage' na 2:2 izenačil Marcus Rashford. Nora končnica, v kateri smo v presledku 13 minut videli kar štiri gole, se je nadaljevala z novim zadetkom v mreži Uniteda, ko je zimzeleni Jamie Vardy že v naslednjem napadu poskrbel za vnovično domače vodstvo s 3:2. Za končnih 4:2 za Leicester je v prvi minuti sodnikovega dodatka poskrbel Patson Daka

Novo zmago je dosegel tudi Unitedov mestni tekmec Manchester City, ki je na domačem Etihadu z 2:0 rutinirano premagal Burnley. Sinjemodre je v vodstvo v 12. minuti popeljal Bernardo Silva, belgijski reprezentančni vezist Kevin De Bruyne pa je z zadetkom v 70. minuti postavil končni izid tekme.

Statistika tekme Leicester City vs. Manchester United
Statistika tekme Leicester City vs. Manchester United FOTO: Sofascore.com

Wolverhampton do neverjetnega preobrata, Chelsea (srečno) do zmage proti Brentfordu
Še v 80. minuti dvoboja v Birminghamu so domači nogometaši Aston Ville po zadetkih Dannyja Ingsa (48.) in Johna McGinna (69.) ohranjali vodstvo 2:0 proti Wolverhamptonu, nato pa se je začel 'šov' gostov. Najprej je izid na 2:1 znižal Maročan v vrstah "volkov" Romain Saiss, da bi kapetan Wolverhamptona Conor Coady šest minut pozneje izenačil na 2:2.

Ko se je že zdelo, da se bo tekma končala brez zmagovalca, je v peti minuti sodnikovega dodatka Ruben Neves gostom prinesel zlata vredne tri točke (2:3).  Dodajmo, da je moštvo Southamptona premagalo Leeds United z 1:0. Odločilni trenutek na srečanju se je zgodil v 53. minuti, ko je bil za domače natančen Armando Broja.

Aktualni evropski klubski prvak Chelsea (19 točk) po minimalni zmagi v gosteh proti Brentfordu (1:0) ohranja minimalno prednost na vrhu prvenstvene razpredelnice pred najbližjima zasledovalcema, Liverpoolom (18) in Manchester Cityjem (17). Trenutek odločitve je nastopil v zadnji minuti prvega dela igre, ko je Londončanom sprva minimalno prednost in nato zmago prinesel branilec angleške reprezentance Ben Chilwell.

Velike zasluge za nove tri točke modrih ima tudi izvrstni čuvaj mreže Edouard Mendy, ki je z nekaj izjemnimi posredovanji ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. Kot zanimivost omenimo, da so domači sprožili kar 17 udarcev proti vratom Chelseaja, slednji pa v obratni smeri le pet. A tudi to je bilo dovolj za nove tri točke Tuchlovih varovancev.