3. 10. 2021,
22.51

2 leti, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,08

Jan Oblak Jan Oblak Sevilla FC Atletico Madrid Real Madrid FC Barcelona La Liga špansko prvenstvo

Nedelja, 3. 10. 2021, 22.51

ŠPANSKO PRVENSTVO, 8. KROG

Velik spodrsljaj vodilnega Reala v Barceloni, gneča na vrhu

Luis Suarez | Luis Suarez je svojemu nekdanjemu moštvu zabil drugi gol na derbiju. | Foto Guliverimage

Luis Suarez je svojemu nekdanjemu moštvu zabil drugi gol na derbiju.

V 8. krogu španskega prvenstva si je madridski Real po spodrsljaju sredi tedna v ligi prvakov privoščil novo ničlo še v domačem tekmovanju. Na gostovanju v Barceloni pri Espanyolu je klonil z 1:2. La liga je postregla tudi z velikim derbijem na Wandi Metropolitano, kjer sta se v soboto zvečer udarila Atletico Madrid in Barcelona. Katalonski gigant je po tem, ko je v ligi prvakov med tednom izgubil še drugič, tokrat orožje položil tudi v Madridu.

Jan Oblak
Sportal Zgodovinski podvig Jana Oblaka! To ni v tem stoletju uspelo še nikomur.

Nogometaši madridskega Reala so v osmem krogu španskega prvenstva v Barceloni izgubili proti Espanyolu z 1:2. Zasedba iz španske prestolnice kljub prvemu porazu v la ligi ostaja na prvem mestu s 17 točkami, enak točkovni izkupiček imata tudi Atletico Madrid in tretji Real Sociedad.

Izbrance italijanskega stratega na klopi Reala Carla Ancelottija je že v 17. minuti v črno zavil Raul de Tomas, na 2:0 pa je za Espanyol povišal Aleix Vidal v 60. minuti. Madridčani so v zadnjem obdobju tekme v katalonski prestolnici pritisnili na vso moč in po golu Francoza Karima Benzemaja v 70. minuti znižali na 1:2, izenačujočega zadetka pa niso dosegli. Real si je spodrsljaj privoščil že med tednom v Evropi, kjer ga je na Santiagu Bernabeuu ugnal moldavski Šerif.

Karim Benzema je dosegel edini zadetek za Real. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Karim Benzema je dosegel edini zadetek za Real. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Tretjeuvrščeni Real Sociedad je remiziral na gostovanju pri Getafeju (1:1), Villareal je doma z 2:0 ugnal Betis. Krog sta sklenili Granada in Sevilla, minimalne zmage pa so se veselili domači.

Atleticu obračun z Barcelono

Nogometaši Barcelone so med tednom v Lizboni doživeli nov polom in proti Benfici v ligi prvakov izgubil s kar 0:3. Tekma z Janom Oblakom in druščino je tako po eni strani prišla ob nepravem času, kar se je na koncu videlo tudi na igrišču. Domači so celotno srečanje nadzorovali potek igre, še ko so gostje prišli do priložnost, pa jih je na koncu zaustavila slovenska hobotnica v vratih Atletica. Madridčani so zabili po dveh hitrih akcijah, s katerima so izigrali obrambo Kataloncev. Najprej sta za gol v 23. minuti poskrbela Luis Suarez s podajo in Thomas Lemar z mirnim zaključkom, minuto pred koncem prvega dela pa so bile vloge še obrnjene in "Colchoneros" so vpisali pomembno zmago.

Juventus : Chelsea, Federico Chiesa