London, 23. 07. 2023 00.12 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min
M.D., Ž.K.
0

Najmočnejša organizacija mešanih borilnih veščin UFC se še drugič letos mudila v Londonu, kjer je tokrat potekala noč borb. V glavni borbi večera se je po letu dni odsotnosti v oktagon vrnil domači junak Tom Aspinall, ki ga je čakal izziv, ki sliši na ime Marcin Tybura. Poljak domačinu ni bil dorasel nasprotnik in že po minuti in 13 sekundah je Aspinall lahko slavil zmago. Poleg težkašev je bilo na sporedu glavnega dela dogodka bilo še šest borb, v katerih je nastopila kopica britanskih borcev, ki so uživali bučno podporo polnih tribun v londonski O2 areni. Posnetek izjemno zanimivega dogodka si lahko kadarkoli ogledate na VOYO.

Ljubitelji mešanih borilnih veščin ste se zagotovo veselili novega UFC-jevega dogodka v Londonu, a ne le zato, ker je potekal po 'našem' času, temveč predvsem zato, ker borilni dogodki v angleški prestolnici le redko razočarajo. Nazadnje je v sloviti O2 Arena potekal borilni spektakel UFC 286, ki je ponudil borbo za naslov prvaka v velterski kategoriji. Tokrat borbe za naslov nismo videli, a dvoboji so vseeno obetali veliko.

Domači navijači so najbolj nestrpno pričakovali vrnitev Toma Aspinalla, ki je marca lani navdušil s hitro zmago proti Alexandru Volkovu, nato pa ga je julija doletela huda smola, saj si je že po 15 sekundah borbe proti Curtisu Blaydesu huje poškodoval koleno. To je po besedah borca iz bližine Manchestra skoraj natanko leto dni po poškodbi 'kot novo', zato je komaj čakal, da se je še tretjič zapored pomeril pred domačo publiko. Britančev nasprotnik je tokrat bil izkušeni Poljak Marcin Tybura, ki mu je šele drugič v karieri pripadla čast, da naslovi UFC-jev dogodek.

Glavno borbo večera je odlično začel domačin, ki je nasprotnika že v prvih nekaj sekundah nasprotnika z nogo zadel v glavo. Sledil je nov udarec, tokrat z roko. Že minuto in 13 sekund po začetku borbe je Aspinall nasprotnika z desnim direktom poslal v nokdavn, kjer je delo zaključil s še nekaj udarci. Borbe je bilo hitro mimo in jasno je bilo, da Poljak ni bil kos nalogi, zaradi česar so bili domači navijači izjemno zadovoljni.

Vse borbe najdete v bogatem arhivu VOYO!

Molly McCann – Julija Stoliarenko

Pred najbolj pričakovano borbo večera sta bili na vrsti borki v mušji kategoriji. Navijači v O2 Areni so njen zaključek doživeli po zgolj minuti in 55 sekundah, ko je Julija Stoliarenko zmagala s podreditvijo.

Nathaniel Wood – Andre Fili

Dve borbi pred koncem je prišel čas za peresno kategorijo. Oba borca sta jo začela izjemno agresivno, prvi uspešen udarec pa je nasprotniku z levo nogo zadal Andre Fili. A dve minuti in pol pred koncem prve runde je Fili bil na tleh, Nathaniel Wood je s številnimi hitrimi udarci planil na nasprotnika, ki pa se je vendarle uspešno ubranil. Wood je nadaljeval z napadalnimi udarci in prvo rundo dobil. Po minuti in pol borbe v drugi rundi je Fili s hitrim levim krošejem in številnimi udarci s kolenom nasprotnika spravil na tla, a slabega trenutka Wooda ni uspel izkoristiti. Če je prva runda pripadla Woodu, je drugo dobil Fili, kar je zagotovilo izjemno zanimivo zadnjo rundo. Resnici na ljubo obljuba ni dostavila želenega rezultata, saj je Wood zadnjih pet minut izpeljal izkušeno in si zagotovil novo zmago.

Paul Craig – Andre Muniz

Srednja kategorija je ponudila edino borbo večera brez domačina. Soočila sta se Škot Paul Craig in Brazilec Andre Muniz. V drugi rundi je Craig Muniza uspešno zrušil na tla, ko se je Brazilec rešil, je Škota po nesreči udaril z glavo in sodnik je borbo za kratek čas ustavil. Craig je prekinitev izkoristil in po novem rušenju premagal nasprotnika s tehničnim nokavtom in razveselil domače navijače. To je bila njegova prva zmaga v njegovi prvi borbi v srednji kategoriji.

Jai Herbert – Fares Ziam

V lahki kategoriji se je še en domačin Jai Herbert soočil s Francozom Faresom Ziamom. Dokaj izenačena prva runda je vendarle za las pripadla bolj agresivnemu Ziamu, ampak Herbert je v drugo rundo vstopil občutno bolj agresivno. Herbert je nasprotnika ves čas poskušal zrušiti na tla, a venomer je bil neuspešen. Minuto pred koncem druge runde se je prav Anglež moral reševati s tal, kar mu je tudi uspelo. V zadnjih tridesetih sekundah druge runde je Ziam uspel nekajkrat nasprotnika zadeti s pestmi. V tretjo rundo sta vstopila brez jasnega favorita. 29-28, 29-28 in 30-27 so bila točkovanja sodnikov ob koncu borbe, zmagovalec pa Ziam.

Lerone Murphy – Joshua Culibao

Borba peresne kategorije je v prvi rundi bila dokaj izenačena. A že na začetku druge runde je Lerone Murphy dal jasno vedeti, da namerava borbo dobiti. Minuto pred koncem druge runde je Joshuo Culibaa poskušal daviti, a se je Avstralec rešil. Do zdaj še neporaženi Murphy je tudi v tretji rundi Culibaa spravil neugoden položaj na tleh. Avstralski borec sej je do konca boril za preživetje, a Murphy ga ni uspel nokavtirati. Kljub temu je domačin borbo dobil suvereno.

Seznam vseh borb, ki si jih lahko kadarkoli ogledate na VOYO:

Težka kategorija: Tom Aspinall – Marcin Tybura (tehnični nokavt v prvi rundi)

Ženska mušja kategorija: Molly McCann – Julija Stoliarenko (podreditev v prvi rundi)

Peresna kategorija: Nathaniel Wood – Andre Fili (soglasna sodniška odločitev)

Srednja kategorija: Paul Craig – Andre Muniz (tehnični nokavt v drugi rundi)

Lahka kategorija: Jai Herbert – Fares Ziam (soglasna sodniška odločitev)

Peresna kategorija: Lerone Murphy – Joshua Culibao  (soglasna sodniška odločitev)

Bantamska kategorija: Davey Grant – Daniel Marcos (deljena sodniška odločitev)