Celjski nogometaši do pomembne prvenstvene zmage

Celjski nogometaši so v 26. krogu prve slovenske nogometne lige gostili Domžale in jih premagale z 2:1. To je bila pomembna zmaga Celjanov, s katero so odskočili od zadnjih dveh mest na lestvici, ki vodita v tekme za obstanek.

Tekmo v Celju so bolje začeli Domžalčani, ki zasedajo sredino prvenstvene lestvice. V prvi četrtini prvega polčasa so si namreč priigrali kar dve lepi priloćnosti. Prvo so imeli v 10. minuti, ko je poskus Alena Jurilja z leve strani ubranil Matjaž Rozman. V 25. minuti pa so imeli Domžalčani še prosti z roba kazenskega prostora, a je Arnel Jakupović zadel živi zid. Za tem se je znova uresničil znan rek ‘Kdor ne da, dobi’. V 27. minuti je namreč Grigorij Morozov izvrstno podal za hrbet domžalske obrambe, kjer je žogo sprejel Mićo Kuzmanović in z lobom za vodstvo ukanil Ajdina Mulalića. Sledila je še ena nevarna akcija Celjanov, nakar so gostje v 38. minuti odgovorili z zadetkom, ki pa so ga sodniki, po pregledu VAR-a, razveljavili zaradi prepovedanega položaja Benjamina Markuša. Prvi polčas se je tako končal z rezultatom 1:0 za Celjane.

Prva četrtina drugega polčasa ni postregla z razburljivimi akcijami. V 76. minuti pa je, le nekaj trenutkov po vstopu v igro, z atraktivno potezo poskusil mladi Nick Perc, ki pa je s t.i. škarjicami žogo poslal mimo vrat. Sledile so razburljive zadnje minute tekme. Najprej je v 86. minuti, po kotu z desne strani, z glavo na drugi vratnici vodstvo Celjanov podvojil Ivan Majevski. Sledil je hiter odgovor Domžalčanov, ki so izenačili le dve minuti pozneje, ko je Emir Saitoski izkoristil podajo Svena Šoštariča Kariča. V sodnikovem podaljšku je sledila še ena nevarna akcija Celjanov, po kateri je Senijad Ibričić zaradi protestiranja pri sodniku pordečel. Celjani so slavili z 2:1.

CELJE − DOMŽALE 2:1 (1:0)
Kuzmanović 27., Majevskij 86.; Saitoski 88.
RK: Ibričić 92./Domžale

Celje: Rozman, Morozov, Zaletel, Zec, Brecl, Tomić, Majevski, Vrbanec (72./Janjičić), Begić (79./Čop), Kuzmanović (72./Jakobsen), Božić (67./Sokler).

Domžale: Mulalić, Alić (60./Dobrovoljc), Šoštarič Karič, Klemenčič, Ilenič (60./Žinič), Pišek, Husmani (75./Saitoski), Jurilj (75./Perc), Ibričić, Markuš (60./Georgijević), Jakupović.

Sodnik: Roberto Ponis (Koper)