194828

Đoković mimo Alcaraza v finale Roland Garrosa

Avtor: Urban Kolman
9. 6. 2023, 19.20

Srbski teniški igralec Novak Đoković se je uvrstil v veliki finale odprtega prvenstva Francije v Parizu. Tretji nosilec turnirja za grand slam z nagradnim skladom 47,6 milijona evrov je v prvem polfinalnem obračunu po treh urah in 23 minutah premagal prvopostavljenega Španca Carlosa Alcaraza s 6:3, 5:7, 6:1 in 6:1.

Đoković se bo v finalu pomeril z zmagovalcem drugega polfinalnega dvoboja med Norvežanom Casperjem Ruudom in Nemcem Alexandrom Zverevom.

Šestintridesetletni Đoković bo v nedeljo v francoski prestolnici naskakoval rekordno 23. zmago na turnirjih za grand slam. Na najbolj prestižnem turnirju na peščeni podlagi je slavil že v letih 2016 in 2021, v svoji izjemno bogati teniški biografiji pa ima tudi deset zmag na odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu, sedem v Wimbledonu ter tri na odprtem prvenstvu ZDA v New Yorku.

Številni teniški poznavalci so pred polfinalnim posladkom “par excellence” večje možnosti za zmago namenili igralcu s Pirenejskega polotoka, a izkušeni Beograjčan je v prvem nizu pokazal naravnost sijajno predstavo. Đoković je po zelo zanesljivem uvodu že v četrti igri odvzel servis tekmecu in nato po osvojeni igri na svoj začetni udarec povedel s 4:1. Španec se ni predal, vseskozi je vršil pritisk na svojega imenitnega nasprotnika, najbolj v sedmi igri, ko je Đoković za osvojitev svojega servisa potreboval več kot 14 minut.

Srb je po 56 minutah igre uvodni niz dobil s 6:3, hkrati pa Špancu sploh odvzel prvi niz na letošnjem Rolandu Garrosu. Pred tem je Španec premagal vse svoje tekmece v treh nizih, po tem scenariju so pred današnjim obračunom s 16 let starejšim Đokovićem padli Italijan Flavio Cobolli, Japonec Taro Daniel, Kanadčan Denis Shapovalov, Italijan Lorenzo Musetti in Grk Stefanos Cicipas.

V drugem nizu sta prvi igralec na svetu na jakostni lestvici ATP iz Španije ter tretji iz Srbije prikazala “atomsko predstavo”. Po neusmiljeni bitki za vsak košček igrišča in številnih preobratih se je po 77 minutah končal po okusu Alcaraza, ki je zmagal s 7:5.

Španec je v nadaljevanju dvoboja zaradi hudih krčev v desni nogi povsem popustil, zdravstvene težave pa so odpihnile tudi njegove sanje o končni zmagi na drugem turnirju za grand slam po lanskem zmagoslavju na odprtem prvenstvu ZDA v New Yorku, ko je ugnal Ruuda. Alcaraz je zavoljo tega izobesil “belo zastavo”, v naslednjih dveh nizih je osvojil le po eno igro.

“Zadnja stvar, ki si jo želiš na dvobojih, so krči. Sočustvujem s Carlosom, upam, da bo hitro okreval in se kmalu vrnil na igrišče,” je takoj po zmagi dejal Đoković, ki si je priigral sedmi finalni nastop na Rolandu Garrosu.

“Carlosa izjemno spoštujem, kljub očitnim zdravstvenim težavam se je boril po svojih najboljših močeh. V drugem nizu je bil boljši od mene,” je dodal Đoković, ki je po končanem dvoboja Špancu dejal, da je pred njim svetla prihodnost in da bo zanesljivo večkrat zmagal v Parizu.

Vir: STA

1

Skrit doprinos k uspehu: Spoznajte poslanstvo in delovnik fizioterapevta ekipe HRC Honde (VIDEO)...Več

2

Matej R. Mavrič: Zeljković in Radosavljević se odlično poznata, Olimpija – Koper bo atraktivna tekma! (VIDEO)...Več

3

Učna šola Tima Gajserja v Španiji, doktor motokrosa sotekmovalcem odčital lekcijo prehitevanja (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več