Polom kraljev ob vrnitvi končnice v Los Angeles

Hokej 7. Maj 20227:06 > 11:39 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so se po uvodni zmagi v prvem krogu končnice proti Edmonton Oilers zdaj znašli v precejšnjih težavah. Kanadčani so po selitvi serije v Kalifornijo prišli še do druge zmage (8:2) in povedli z 2:1. Gol in podaja Anžeta Kopitarja sta tokrat žal prišla prepozno.

Crypto.com arena v Los Angelesu je od leta 2018 na tekmah končnice samevala. Ne samo zaradi korone, ampak predvsem zaradi dejstva, da se v zadnjih treh sezonah kralji niso uvrstili v sklepni del sezone lige NHL. No, vrnitev končnice v mesto angelov pa navijačem ne bo ostala v najlepšem spominu, saj se je tekma med LA Kings in Edmonton Oilers razpletla povsem po željah gostov.

Kazalo je sicer drugače, kralji so odlično odprli tekmo, v prvi tretjini močno nadstreljali nasprotnika (19:7), a plačali davek neučinkovitosti. Na drugi strani sta za goste v polno merila Leon Draisaitl in Zach Hyman. V drugi tretjini so šli kralji iz dežja pod kap, še enkrat je zadel Hyman, dvakrat je v polno meril tudi Evander Kane in Jonathana Quicka je v vratih Los Angelesa zamenjal Calvin Petersen.

Moštvo iz Kalifornije se je nato vendarle nekoliko zbralo, takoj po polovici tekme je prvi gol v končnici dosegel Anže Kopitar, ki je s ploščkom pridrsal izza vrat in ga mojstrsko poslal v gostujočo mrežo. Za nekaj dodatnega upanja je pred koncem druge tretjine poskrbel Phillip Danault, ki je dosegel sploh prvi gol Kings v letošnji končnici ob igri z igralcem več.

Toda tekma je bila dokončno odločena v 54. minuti, ko je za Kanadčane zadel Ryan Nugent-Hopkins, ki je čez dobro minuto zadel še enkrat. Da je bila blamaža Los Angelesa popolna je tik pred koncem tekme z golom, ki je zaokrožil njegov hat-trick poskrbel Kane. Četrta tekma bo v noči z nedelje na ponedeljek ob četrti uri po slovenskem času prav tako v Los Angelesu.

Večer gostov zaokrožila Toronto in Minnesota

Da domač led v končnici ni posebna prednost sta na lastni koži izkusili tudi ekipi Tampe Bay in St. Louisa, ki sta izgubili proti Torontu (2:5) oziroma Minnesoti. Edino domačo zmago večera je proti Carolini vknjižil Boston (4:2).