Mura brez težav, Olimpija se je rešila v podaljšku

Evropa 14. Jul 202222:04 > 23:05 0 komentarjev

Nogometaši Mure in Olimpije so se uvrstili v drugi krog kvalifikacij konferenčne lige. Muraši so tudi na povratni tekmi z 2:1 ugnali moldavski Sfintul Gheorghe, medtem ko so Ljubljančani šele po podaljšku strli odpor luksemburškega Differdange. Junak zmajev je bil Goran Milović.

Povratni obračun se za Olimpijo ni najbolje začel, saj so Luksemburžani hitro povedli. V 9. minuti je v polno meril Argentinec Juan Bedouret in poskrbel za hiter hladen tuš zmajev iz Ljubljane. Gostje se do konca prvega polčasa niso uspeli vrniti in na odmor odšli z negativnim izidom.

Olimpija je zapretila v 53. minuti, ko se je sam pred domačim vratarjem znašel Mustafa Nukića, a ga na koncu ni uspel premagati. Ljubljančani so vendarle zadeli v 80. minuti, ko je v polno meril Agustin Doffo, štiri minute kasneje pa so domači ostali še brez enega igralca. Pordečel je Ouwo Moussa Maazou. V rednem delu ni bilo več zadetkov, zato je o potniku v drugi krog kvalifikacij odločal podaljšek. V prvih 15 minutah ni bilo odločitve, zato pa je Ljubljančane v 112. minuti z zadetkom razveselil Goran Milović in preprečil luksemburško senzacijo.

Olimpijo v drugem krogu čaka obračun z romunsko zasedba Sepsi OSK.

Mura zmagala tudi doma

Na Fazaneriji v prve pol ure tekme nismo videli zadetkov. Mura je bila boljša, še najbližje zadetku je bila 29. minuti, ko je Matic Maruško stresel prečko. Vratar gostov je s konicami prstov zadel žogo in jo preusmeril ravno toliko, da se Maruško na koncu ni mogel veseliti.

Vsi zadetki na Fazaneriji:

Do konca prvega polčasa se izid ni več spremenil, se je pa je že v uvodnih minutah drugega polčasa. Muro je v vodstvo popeljal Nikola Petković. Moldavci, ki so pokazali veliko več kot doma, so po zadetku Serghea Svinarenca malce prestrašili domačo publiko, ki pa jo je le nekaj minut kasneje pomiril napadalec Mirlind Daku in odločil vse dvoma o potniku v drugi krog.

Muraši se bodo v naslednjem krogu udarili z irskim St Patrick’s Athletic.