Kljub ne najboljši današnji predstavi si Slovenija (na fotografiji strelka treh zadetkov Ema Abina) zasluži zelo dobro oceno za letošnje evropsko prvenstvo. Z osmim mestom je slovenska reprezentanca izboljšala do zdaj najboljšo uvrstitev s turnirja na Madžarskem 2004 – deveto mesto. Foto: www.alesfevzer.com

Katrin Gitta Klujber je blestela z devetimi zadetki, pri Slovenkah, ki so delovale že malce utrujeno in predvsem v obrambi niso bile na takšni ravni, kot so bile v ponedeljek proti Norveški, pa je Ana Gros vseh šest zadetkov dosegla v drugem polčasu. "Želja je bila ogromna. Želele smo se posloviti z zmago, vendar nekako ni steklo. Nismo bile dovolj trdne v obrambi in posledično ni šlo niti v napadu. Malo je zmanjkalo ... Hvala vsem navijačem, zgodilo se nam je nekaj najlepšega, ponosna sem na to ekipo," je za TV SLO v solzah povedala Nataša Ljepoja, ki je dosegla pet zadetkov.

Adžić: To je lekcija, iz katere se lahko veliko naučimo

Neuspešno lovile pet golov zaostanka
Ob polčasu je bilo neodločeno (14:14), nato se je prebudila Ana Gros, kar je vlivalo upanje na zmagovito nadaljevanje. Toda Madžarke so imele pripravljen odgovor, slovensko vodstvo 20:19 so s petimi zaporednimi zadetki spremenile v zanesljivo vodstvo 20:24 v 45. minuti. Prednost je tudi ob dobrih obrambah Kinge Janurik (devet obramb) dosegla pet zadetkov (21:26). Slovenkam se je po uspešni sedemmetrovki Ane Gros uspelo približati na 24:26. Barbara Lazović je pri zaostanku 25:27 ob koncu 58. minute poskusila od daleč, vendar neuspešno, na drugi strani pa je madžarsko zmago potrdila Viktoria Lukacs.

Statistika dvoboja Madžarska - Slovenija. Grafiko zagotavlja <a href='https://www.sofascore.com' target='_blank'>sofascore.com</a>
Statistika dvoboja Madžarska - Slovenija. Grafiko zagotavlja sofascore.com
Slovenke so imele v napadu precej težav, naredile so tudi preveč napak. Na fotografiji Elizabeth Omoregie, ki je imela najmočnejši strel na celotni tekmi (113 km/h). Foto: www.alesfevzer.com

Zelo izenačen prvi polčas
V prvem polčasu nobena ekipa ni imela več kot dveh golov prednosti. Slovenke so bolje odprle dvoboj (2:4), toda Madžarska je z odlično obrambo vse bolj prevzemala pobudo (11:9 in 13:11). Katrin Gitta Klujber je do odmora dosegla šest golov. Ob koncu polčasa (delni izid 1:4) so bile Slovenke spet prepričljive, Ema Abina (s tremi goli najboljša slovenska strelka prvega dela) je po podaji Amre Pandžić izenačila na 13, Barbara Lazović pa je v 30. minuti postavila izid polčasa.

Tudi v primeru slovenske zmage se ne bi izšlo
Madžarska je bila že pred današnjo tekmo brez možnosti, da se konec tedna bori za medalje, Slovenke pa so upale na malo verjeten scenarij, da bi po njihovi zmagi nad Madžarsko svoje opravile tudi Hrvatice in Norvežanke ter da bi vse do 22. ure čakali na potrditev polfinala. A niti to se ni zgodilo: Švedska je premagala Hrvaško z 31:27, Norveška pa je doživela prvi poraz na evropskih prvenstvih po seriji 17 zmag. Danska (Anne Mette Hansen 7 golov) jo je ugnala z 31:29, s čimer si je iz skupini I (ob Norveški) priborila polfinalni nastop in dvoboj s Črno goro. Drugi polfinalni par je Norveška - Francija, kar bo finale pred finalom.