Dallas na generalki pred začetkom sezone boljši od prvakov

Milwaukee, 16. 10. 2021 09.04 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, M.J.
8

Košarkarji Dallas Mavericks so tudi brez svojih najboljših treh igralcev, Slovenca Luke Dončića, Kristapsa Porzingisa in Tima Hardawaya mlajšega, na zadnji pripravljalni tekmi v gosteh s 114:103 premagali prvake, ekipo Milwaukee Bucks. Dallas je tako pripravljalno obdobje pred novo sezono severnoameriške lige NBA končal s štirimi zmagami na štirih tekmah.

Tim Hardaway mlajši ni igral na zadnji tekmi pred začetkom sezone.
Tim Hardaway mlajši ni igral na zadnji tekmi pred začetkom sezone. FOTO: AP

Dallas je vse pripravljalne obračune dobil prvič v zgodovini kluba, potem ko je premagal Utah Jazz, Los Angeles Clippers, Charlotte in Milwaukee. Ob zadnji zmagi se je izkazal Jalen Brunson s 17 točkami, šestimi skoki in petimi podaji. Brunson je zadnjo četrtino tako kot preostala prva peterka presedel na klopi. V vrstah Milwaukeeja zaradi osebnih razlogov ni igral Khris Middleton, je pa v treh četrtinah skupaj 25 minut igral njihov prvi zvezdnik, Grk Giannis Antetokounmpo, ki je zbral 26 točk in deset skokov.

Nova sezona v ligi NBA se bo pričela v noči na sredo, Dallas pa prva tekma čaka v noči na petek, ko se bo pomeril z ekipo Atlanta Hawks. Toronto Raptors Gorana Dragića in Denver Nuggets Vlatka Čančarja uvod v sezono čaka v noči na četrtek, Toronto se bo pomeril z Washington Wizards, Denver pa s Phoenix Suns.