Partizan poražen v Nemčiji, Asvel edini do gostujoče zmage

Beograd, 15. 11. 2023 22.48 |

STA, M.J.
0

Odigrane so vse tekme 8.kroga košarkarske Evrolige. Do edine gostujoče zmage na preostalih štirih tekmah je prišel francoski Asvel, ki je slavil v Berlinu proti Albi, za katero igra Žiga Samar. Slovenec se v slabih petih minutah igre ni vpisal v statistko. Že v sredo je beograjska Crvena zvezda doma "povozila" turški Feherbahče (87:56). Njen mestni tekmec je izgubil na gostovanju v bavarski prestolnici pri Bayernu. Črno beli so v zadnjo minuto odšli s točko zaostanka, nato pa niso dosegli več koša (85:94).

Slovenski košarkarski reprezentant Žiga Samar je z berlinsko Albo po osmem krogu zdrsnil na zadnje mesto prvenstvene razpredelnice evrolige. Na derbiju začelja je nemška ekipa doma izgubila proti Asvelu Villeurbanne z 68:73 in edina ostaja le z eno zmago v ligi. Slovenski branilec v slabih petih minutah na igrišču ni vrgel na koš, ukradel pa je eno žogo in eno izgubil.

Neugoden poraz, svoj drugi v tekmovanju, je doživela tudi Barcelona. Na gostovanju je visoko izgubila španski obračun proti Baskonii (94:71). Bayern je doma premagal Partizan 94:85, Panathinaikos pa tesno Žalgiris (73:71).