Colorado je drugič zapored dobil 1. krog končnice z
Colorado je drugič zapored dobil 1. krog končnice z "metlo" oziroma gladkih 4:0 v zmagah. Letos je bil žrtev Nashville, ki si je kot zadnji v celotni Ligi NHL priigral igranje v končnici. Foto: AP

Colorado Avalanche je vstopil v končnico Lige NHL z najboljšim izkupičkom rednega dela na Zahodu, sočasno pa je tudi prvi favorit tako v medijih, hokejski javnosti kot posledično na stavnicah.

Plaz je četrto tekmo serije z Nashvillom dobil s 5:3, s čimer je prišel do tako imenovane metle oziroma čistega napredovanja v dvoboju na štiri zmage. Odločilni gol po izenačenju na 3:3 je 8 minut pred koncem za goste dosegel Valerij Ničuškin, s čimer se je Colorado četrtič zapored uvrstil v polfinale Zahoda.

V Celovcu rojeni Šved Andre Burakovsky se je izkazal z golom in dvema podajama, zvezdniški branilec Cale Makar je dodal zadetek in podajo, med strelce pa se je vpisal tudi Devon Toews. Po golu Nišuškina in prednosti gostov s 4:3 je končni izid zapečatil prvi center Avsov Nathan MacKinnon, ki je zadel v prazna vrata 56 sekund pred koncem.

Kljub temu da je drugič zapored prejel 6 golov in predčasno sklenil s tekmo, so Rangersi že potrdili, da Igor Šestjorkin ostaja prvi vratar Newyorčanov. 26-letni Moskovčan naj bi predvidoma dobil lovoriko Vezina za najboljšega čuvaja mreže v rednem delu sezone. Foto: AP

Pingvini spet pregnali Šestjorkina iz vrat

Pittsburgh je prišel do izdatne prednosti proti NY Rangersom, potem ko so Newyorčanom v 2. tretjini četrte tekme nasuli pet golov. Najverjetnejši najboljši vratar rednega dela Igor Šestjorkin je bil drugič zapored predčasno zamenjan, ker je bil nemočen ob razigranih Pingvinih, za katere je zadelo sedem različnih hokejistov. Od zvezdnikov-veteranov Sydneyja Crosbyja in Jevgenija Malkina do stalne grožnje v končnicah Jaka Guentzla do podpornih igralcev, kot sta Mike Matheson in Mark Friedman.

Kapetan Crosby je golu dodal še dve podaji in je s tem prišel do 200. točke v končnicah, kjer je na 178 tekmah dosegel 71 golov in prispeval 129 podaj. "Vsi si želijo dobrih iger v končnici. Vsak večer greš na led, da tekmuješ. Nocoj smo si v napadu z Guentzlom in Rustom priigrali dobre priložnosti, nekaj do teh smo jih tudi izkoristili. Samo želimo si tako nadaljevati," je v svojem umirjenem tonu pripovedoval prvi zvezdnik Pittsburgha, ki je zmago oddaljen od napredovanja.

Verhaeghe gostujoči junak podaljška v Washingtonu

Najbolj napeto je v ponedeljek bilo v prestolnici ZDA, kjer je prvi nosilec celotne končnice v podaljšku prišel do izenačenja na 2:2. Washington je proti Floridi dvakrat povedel, drugič prek Jevgenija Kuznjecova v 50. minuti, a je Sam Reinhart s prvim golom v končnici dve minuti pred iztekom rednega dela izsilil podaljšek. V peti minuti igranja na zlati gol je drugič v večeru udaril Carter Verhaeghe za 3:2 na tekmi in izenačenje serije na 2:2 v zmagah.

26-letni napadalec je vskočil s klopi, silovito sprožil z desne strani, Ilja Samsonov je branil, a plošček odbil daleč navzven, kjer ga je znova pobral Verhaeghe, ki je drugič ustrelil z leve strani in pospravil pajčevino iz desnega zgornjega kota vrat Capistalsov.

LIGA NHL – KONČNICA 2022

Vzhod, 1. krog

PITTSBURGH – NY RANGERS 3:1
7:2 (1:1, 5:1, 1:0)
Crosby 12., Matheson 24., Guentzel 24., Friedman 32., Heinen 39., Carter 40., Malkin 53.; Lafreniere 3., Fox 35.
Obrambe: Domingue 22; Šestjorkin 24, Georgijev 10.

WASHINGTON – FLORIDA 2:2
* 2:3 (1:1, 0:0, 1:1) - v podaljšku
Oshie 8., Kuznecov 50.; Verhaeghe 15., 65., Reinhart 58.

1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Seguin 56.; Andersson 31., Gaudreau 48., Lindholm 52., Backlund 60.
Obrambe: Oettinger 50; Markström 33.

Nashville – COLORADO 0:4
3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Trenin 19., 37., Forsberg 44.; Burakovsky 2., Makar 34., Toews 49., Ničuškin 53., MacKinnon 60.
Obrambe: Ingram 33; Francouz 28.

Burakovsky resnično s strelom raztrgal mrežo

Sreda ob 3.30:
MINNESOTA – ST. LOUIS 2:2

Ob 4.00:
EDMONTON – LOS ANGELES 2:2

V okrepljenem tisku stanje v zmagah; igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.