Cicipas na Majorki do prve lovorike na travi

27.06.2022
MAJORKA, ŠPANIJA - Grk Stefanos Ccicipas je debitiral na travnatem turnirju serije ATP 250 na Majorki in prišel do prvenca na tej podlagi.

Stefanos Cicipas v finalu travnatega turnirja skoraj ni čutil nervoze. Prvič je lovil naslov na tej podlagi in uspelo mu je. Premagal je domačina Roberta Bautista Aguta s 6-4, 3-6 in 7-6(2).

Cicipas je že serviral za zmago v 3. nizu pri 5-3, pa je Španec z brejkom ustavil njegovo namero ter vse skupaj popeljal v podaljšano igro. No, Grku je uspelo streti tekmeca in dobiti deveti turnirski naslov v karieri. Finale je bil dolg 2 uri in 31 minut.

''Videti je, da imam več kilometrine na travi kot na pesku'', se je šalil Cicipas. ''To je bil neverjeten boj in neverjetna tekma. Vedel sem, da se bo moral eden sprijazniti s porazom,  a to je šport'', je še povedal Grk.

Bautista Agut je iskal drugo letošnjo turnirsko zmago, deseti karierni naslov je osvojil februarja v Dubaju.

Finale:

WC-2-Stefanos Tsitsipas (Greece) beat 5-Roberto Bautista Agut (Spain) 6-4 3-6 7-6(2)