4096 ogledov

Noro! Luka je šele prvi po letu 1966, ki mu je to uspelo!

Luka Dončić Profimedia
Dončić tokrat za las ob 50 točk, a z novim zgodovinskim mejnikom, saj kaj takega ni uspelo nikomur že 56 let.

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je na zadnji tekmi rednega dela severnoameriške lige NBA pred vikendom zvezd All-Star dosegel 49 točk ob zmagi svojih Dallas Mavericks proti New Orleans Pelicans s 125:118. S tem je le za las ostal brez osebnega rekorda, ki znaša 51 točk. Ljubljančan je v statistiko vpisal še 15 skokov ter osem podaj.

Mavericks so tako prišli do 35. zmage, ob 24 porazih pa jih to še naprej uvršča na peto mesto zahodne konference. Pred njimi so naslednji tekmeci Utah Jazz (36-22), za njimi pa Denver Nuggets (33-25).

Luka Dončić NBA Šport Dončić na tekmo All-Star z novo čarobno predstavo, za las ob rekord

Za šesto zmago na zadnjih sedmih tekmah je bil najbolj zaslužen prav Dončić. Blestel je od samega začetka, že v prvi četrtini dosegel 19 točk, do polčasa, ki ga je Dallas dobil z 71:58, pa je zbral 25 točk.

V tretji četrtini jih je dodal še 20, nato pa v zadnji zgrešil sedem od devetih metov iz igre ter se ustavil pri 49 točkah. Trinajst sekund pred koncem je zgrešil tudi oba prosta meta, s katerima bi lahko izenačil osebni rekord 51 točk. Tega je dosegel pred enim tednom ob zmagi proti Los Angeles Clippers.

Luka Dončić | Avtor: Profimedia Profimedia

Je pa izenačil rekord Marka Aguirreja, ki je v vsej zgodovini Mavericks štirikrat presegel mejo 45 točk. Dirk Nowitzki je v karieri v rednem delu lige NBA trikrat zbral več kot 45 točk in hkrati drži rekord po številu doseženih točk s 53.

Dončić je ob 49 točkah v statistiko vpisal tudi 15 skokov in osem podaj, tako da mu je še drugič v enem koledarskem mesecu uspelo preseči mejo 45 točk, 15 podaj in 5 asistenc. Do sedaj se v celotni zgodovini samo trije igralci lahko pohvalijo, da so v enem mesecu zbrali vsaj dve takšni tekmi.

Luka je tako prvi košarkar po kar 56 letih, ki se lahko pohvali s tem neverjetnim dosežkom, saj je izmed trojice Elgin Baylor, Walt Bellamy ter Wilt Chamberlain to nazadnje uspelo legendarnemu Wiltu januarja leta 1966.

Luka Dončić Zaplesala Šport Vrhunski obrambni košarkar izzval Dončića, ni se končalo dobro Luka Dončić Luka dobil pesem Šport Vzhajajoča ameriška zvezda izdala pesem z naslovom "Luka Magic" Luka Dončić "Ni prepovedano" Šport Soigralec si privošči Dončića zaradi olimpijskih iger