Krimovke so se na Madžarsko odpravile z lepo popotnico dveh zaporednih zmag v tem tekmovanju, hkrati pa so bile opogumljene tudi že z igro na prvi medsebojni tekmi, ki so jo sicer po večinoma enakovrednem boju izgubile za dva zadetka. Toda tokrat so Madžarke že v prvem polčasu strle ljubljanski oreh, v drugem polčasu pa zlahka držale tekmice na varni razdalji.

Ljubljančanke tako ostajajo pri osmih točkah in so znova padle na sedmo mesto v skupini A, ki ne zagotavlja napredovanja. Prehitel jih je Brest, ki je v gosteh premagal Banik Most. Ferencvaros je po novem pri 11 točkah. Do konca prvega dela bo Krim igral še proti Baniku (prihodnjo nedeljo) in Bukarešti doma ter gostoval pri Kristiansandu.

Krim Mercator brez možnosti proti Ferencvarosu

Krimovke so zadržano začele tekmo in hitro zaostale z 1:4 in 2:6, kmalu pa tudi z 2:8 in 4:10, pri čemer je Katrin Gitta Klujber dosegla štiri zadetke, Krim pa je pot v mrežo našel le štirim od 12 strelov.

Po dveminutni kazni Nini Žabjek so gostiteljice še povečale prednost, na 12:4 je v 17. minuti povedla Antje Angela Malestein, ki je bila takrat tudi pri štirih zadetkih. V nadaljevanju so domače igralke ves čas ohranjale varno razdaljo, na glavni odmor pa nesle devet zadetkov zaloge po golu Szandre Szöllosi-Zacsik.

Na začetku drugega polčasa je Ferencvaros prvič na tekmi povedel za deset golov, takrat je bilo že jasno, da je Krim v želji po ugodnem razpletu pred misijo nemogoče, posebej ko je Emily Bölk razliko povečala na 12 v 38. minuti. Nadaljevanje je bilo zgolj formalnost, največja razlika je bila 13 golov.

Klujber je bila z desetimi goli najboljša pri zmagovalkah, toliko pa jih je za Krim dosegla tudi Darja Dmitrijeva. Blanka Biro je zbrala 15 obramb za zmagovalno ekipo, obe ljubljanski vratarki, Barbara Arenhart in Jovana Risović, pa le sedem.