Valencia Bayern München Baskonia Žan Mark Šiško Klemen Prepelič Evroliga Zoran Dragić

3 leta

EVROLIGA, 34. KROG

Šiško pokvaril povratek velikega Gasola po več kot dveh letih

1

Pau Gasol | Pau Gasol se je v Barceloni na igrišča vrnil po več kot dveh letih. | Foto Guliverimage

Pau Gasol se je v Barceloni na igrišča vrnil po več kot dveh letih.

Žan Mark Šiško je v 34. krogu evrolige z Bayernom prišel do zmage z 82:72 nad Barcelono v gosteh. Slovenski košarkar je Bavarcem do polnega izkupička na tekmi, ki jo je zaznamoval povratek velikega Pauja Gasola po 25 mesecih neigranja, pomagal s petimi točkami, petimi skoki in šestimi asistencami.

Eden najboljših evropskih košarkarjev vseh časov Pau Gasol se je po 25 mesecih neigranja vrnil na igrišče. V zadnjem krogu rednega dela evrolige je nastopil kot nova okrepitev Barcelone, ki je kljub porazu proti Bayern Münchnu (72:82) osvojila prvo mesto po štiriintridesetih odigranih tekmah.

Gasol, ki ni igral od marca 2019, ko si je zlomil kost v levem stopalu, je na parketu prebil trinajst minut in dosegel devet točk ter ujel štiri odbite žoge.

Starejši od bratov Gasol (40 let) je s špansko reprezentanco osvojil enajst medalj na velikih tekmovanjih. Med drugim je bil svetovni prvak leta 2006, trikrat evropski prvak in dvakrat olimpijski podprvak. V ligi NBA je osvojil dva prstana za prvaka z LA Lakers (2009, 2010).

Barcelona (Žan Mark Šiško je v dresu Bayerna v 23 minutah zbral 5 točk, 5 skokov in 6 podaj) je redni del končala na prvem mestu z izkupičkom 24-10. V četrtfinalu, ki se bo začel 20. aprila, se bo na tri zmage pomerila z osmouvrščeno ekipo, ki bo znana v ponedeljek po zaostali tekmi Zenita iz Sankt Peterburga in Panathinaikosa.

Zenit Sankt Peterburg je danes z zmago proti Maccabiju (86:69) ostal v igri za končnico in ima usodo v svojih rokah. Če bo v ponedeljek doma premagal Panathinaikos, se bo med najboljšimi osmimi pridružil Barceloni, Bayernu, Real Madridu, CSKA Moskvi, Anadolu Efesu, Armani Milanu in Fenerbahčeju.

V primeru poraza bi zadnje, osmo mesto za četrtfinale zasedla Valencia, katere prvi strelec v evroligi je Klemen Prepelič s povprečjem 12,1 točko na tekmo.

Pari četrtfinala so Barcelona - Zenit/Valencia, CSKA Moskva - Fenerbahče, Anadolu Efes - Real Madrid in Armani Milano - Bayern München.

Klemen Prepelič
14 (met iz igre 4/8, za tri: 1/3), 1 skok, 4 asistence, 2 izg. žogi v 15:15; Zoran Dragić 10 (met iz igre: 4/7, za tri: 0/1), 5 skokov, 1 asistenca, 4 izg. žoge v 20:52

Barcelona : Bayern München 72:82
Westermann in Bolmaro 12; Reynolds 26, Baldwin IV 18, Žan Mark Šiško 5 točk (met iz igre 2/6, za dve 1/4, 5 skokov in 6 asistenc v 23 minutah in 19 sekundah.