Petra Vlhova pod žarometi do prve zmage letos

Flachau, 10. 01. 2023 21.49 |

STA, Ž.K.
1

Slovakinja Petra Vlhova je zmagovalka nočnega slaloma pod žarometi za svetovni pokal alpskih smučark v Flachauu v Avstriji. Drugo mesto je pripadlo Američanki Mikaeli Shiffrin (+0,43), tretje mesto je osvojila Nemka Lena Dürr (+0,85). Slovenke Ana Bucik in Neja Dvornik, ki sta odstopili, ter Nika Tomšič, ki je bila prepočasna, se niso uvrstile v finale.

Mikaela Shiffrin je v nedeljo v Kranjski Gori osvojila 82. zmago in izenačila ženski rekord rojakinje Lindsey Vonn po številu zmag v svetovnem pokalu alpskih smučark. Lov na rekordno 83. zmago ji je nocoj preprečila Petra Vlhova, ki je prišla do prve zmage v tej sezoni, sicer pa 27. v karieri.

Mikaela Shiffrin, Petra Vlhova in Lena Dürr
Mikaela Shiffrin, Petra Vlhova in Lena Dürr FOTO: AP

Slovenk ni bilo med dobitnicami točk. Ani Bucik, ki je na slalomu v Zagrebu navdušila s petim mestom, se je kot četrti na startu primerila napaka tik pred ciljem, ko se je ujela v past in povozila količek.

"Žal mi je napake Ane v prvem teku, saj je bil zaostanek na zadnjem vmesnem času zelo majhen in bi se lahko prebila v prvo peterico. Šlo je za povsem tehnično napako na enem izmed valov in to jo je stalo današnje uvrstitve. Tudi Neja je bila na dobri poti do polovice proge, a je tudi ona nato naredila napako na enem izmed valov. Nika se je proge lotila premalo odločno, premalo tekmovalno za nivo svetovnega pokala in je bilo to premalo za boljši rezultat," je po ponesrečenem nastopu Bucikove povedal trener tehničnih disciplin Sergej Poljšak .

Še na tretjem slalomu v tej sezoni je v prvi vožnji odstopila Neja Dvornik. Nika Tomšič, tretja Slovenka, je sicer progo presmučala od starta do cilja, a je bila prepočasna za finale. Z zaostankom 5,43 sekunde je zasedla 43. mesto.

Ana Bucik na 59. Zlati lisici
Ana Bucik na 59. Zlati lisici FOTO: Damjan Žibert

Bucikova se je v Kranjski Gori na obeh veleslalomih uvrstila v prvo deseterico, z osmim in desetim mestom, v Flachauu pa je prvič v tej sezoni na tekmah, na katerih je nastopila, ostala brez uvrstitve v finale. Komaj drugič v tej sezoni ne bo del najboljše trideseterice, in sicer po Killingtonu decembra, ko je odstopila v finalni vožnji veleslaloma. Novogoričanka, ki jo krasi stalnost njenih nastopov, je prvič v zadnjih dveh letih odstopila na slalomih. Pred današnjo tekmo se ji je odstop v prvi vožnji slaloma primeril 3. januarja 2021 v Zagrebu.

Čeprav se nobeni od treh smučark v slovenskem dresu ni uspelo prebiti v finale, druga vožnja ni minila povsem brez slovenskega pridiha. V njej je smučala Američanka slovenskih korenin Lila Lapanja, ki je bila na koncu 23.