Tokio 2020 daljinsko plavanje Špela Perše

Sreda, 4. 8. 2021, 5.03

OI TOkIO 2020, daljinsko plavanje, 10 km, ženske

Brazilka olimpijska prvakinja, Peršetova po 24. mestu na infuzijo

Ana Marcela Cunha | Ana Marcela Cunha je osvojila zlato kolajno v daljinskem plavanju na deset kilometrov. | Foto Guliverimage

Brazilska daljinska plavalka Ana Marcela Cunha je osvojila zlato kolajno na olimpijskih igrah v Tokiu. Devetindvajsetletna Južnoameričanka je 10-kilometrsko preizkušnjo v tokijskem zalivu preplavala v času 1:59:30,8 ure in za 0,9 sekunde prehitela drugouvrščeno Nizozemko Sharon van Rouwendaal, sicer olimpijsko prvakinjo iz Ria de Janeira 2016.

Janja Garnbret Mia Krampl
Sportal Garnbretova napovedala boj za zlato, Mišmaš Zrimšek šesta, jadralki peti

Tretje mesto je z zaostankom 1,7 sekunde osvojila Avstralka Kareena Lee. Edina slovenska predstavnica Radovljičanka Špela Perše je v konkurenci 25 plavalk osvojila 24. mesto, za Brazilko je zaostala 9:02,2 minute.

Že od štarta se ni počutila najbolje

"Ne vem točno, kaj naj rečem, a z uvrstitvijo nisem zadovoljna. Že od samega začetka se nisem počutila prav dobro v vodi. Kljub vroči vodi so me grabili krči in težko sem plavala. Potem tekma seveda ni stekla, kot bi si želela, Mislim, da sem bila bolje pripravljena, kot sem pokazala danes, a očitno ni bil moj dan," je po tekmi povedala Peršetova, ki danes praznuje 25., rojstni dan, in potarnala, da je bila voda zanjo tokrat pretopla.

Špelo Perše so v topli vodi grabili krči, končala je na 24. mestu, po koncu pa morala na infuzijo. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Špelo Perše so v topli vodi grabili krči, končala je na 24. mestu, po koncu pa morala na infuzijo. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

"Ko so jo začeli grabiti krči, je nehala uporabljati noge"

"Špela je dobro plavala do tretjega obrata. Začela je na 19. mestu, našla priključek z najboljšimi in napredovala celo do 14., potem pa je presenetilo tudi mene, da je naenkrat zaostala. Ko so jo začeli grabiti krči, je nehala uporabljati noge in na olimpijskih igrah potem nisi več konkurenčen. Pomembno je, da je vztrajala do konca, saj je to vendarle olimpijski nastop," pa je po tekmi povedal trener Alen Kramar in dodal, da je dala njegova varovanka res vse od sebe, po vrnitvi v olimpijsko vas je morala zaradi dehidracije in utrujenosti celo na infuzijo.