Košarka

Epski debakel Minnesote v zaključku, Golden State le še korak od drugega kroga

Minnesota, 22. 04. 2022 10.31 |

Poleg zmage Dallasa proti Utah Jazzu smo v noči na petek v ligi NBA spremljali še dve tekmi prvega kroga končnice. Memphis Grizzliesi so v gosteh pri Minnesoti pripravili epski preobrat in po zaostanku s 26 točkami prišli do druge zmage v seriji (104:95). Golden State pa je v gosteh ugnal Denver Nuggetse Nikole Jokića (118:113) in sedaj v zmagah vodi s 3:0. Vse kaže, da se bo aktualni MVP poslovil že po prvem krogu.

Prvi zvezdnik domačih Karl-Anthony Towns je imel katastrofalen strelski večer. Zmogel je borih osem točk. FOTO: AP

Minnesota Timberwolvesi so na prvi tekmi v gosteh presenetili favorizirane Memphies Grizzliese, po izenačenju na drugi tekmi pa so imeli sedaj priložnost, da na domačem parketu zopet pridejo do vodstva v zmagah.

Po atomskem začetku domačih, ki so sredi druge četrtine povedli za 26 točk, se je zdelo, da je zmagovalec tretje tekme odločen. A navdahnjenim Grizlijem se je že pred koncem polčasa uspelo vrniti. V tretji četrtini so domači Volkovi zopet zagospodarili in povedli za 25 točk. V zadnjih 12 minutah pa je sledil nov preobrat gostov, ki so četrtino dobili z neverjetnim izidom 37:12, kar je bilo dovolj za drugo zmago v seriji, s čimer so znova prišli do prednosti domačega terena. Grizzliesi so tekmo zaključili z delnim rezultatom 50:16.

Junak zmage je bil s 26 točkami in sedmimi zadetimi trojkami Desmond Bane. "Slabo smo začeli, nato pa smo se zbrali v obrambi. Tudi v napadu nam je šlo vse bolje. Začeli smo zadevati, preprosto 'kliknilo' je. Ostalo je zgodovina," se je smejalo 23-letniku po eni največjih predstav svoje kariere. 20 točk, od tega 16 v drugem polčasu, je dodal Brandon Clarke. Prvi zvezdnik Grizlijev Ja Morant pa je strelski deficit lepo nadomestil z ostalo statistiko. 16 točkam je dodal po deset skokov in asistenc. To je bil prvi trojni dvojček katerega koli košarkarja Memphisa na tekmah končnice.

V Golden Statu se očitno rojeva nova velika trojica. Stephenu Curryju in Klayu Thompsonu se je pridružil Jordan Poole, ki na svojih prvih treh tekmah končnice v povprečju dosega več kot 28 točk. Tokrat jih je dosegel 27, prav toliko kot Curry, medtem ko je Thompson s šestimi zadetimi trojkami dosegel le eno manj.

Denver Nuggetsi so se na domačem parketu izkazali za trši oreh kot na prvih dveh tekmah, ko niso imeli realnih možnosti in so se bolj kot z nasprotnikom ukvarjali sami s sabo, a tudi tokrat jim je v končnici nekaj zmanjkalo. Zadoščala ni niti nova briljantna predstava Nikole Jokića (37 točk, 18 skokov), ki pa mu je v zadnji minuti eno od ključnih žog na tekmi ukradel Draymond Green. Bojevniki so srečanje zaključili z delnim izidom 9:2.

Denver je tako po treh tekmah ostal brez realnih možnosti za preboj v drugi krog. V zgodovini lige NBA ni namreč v 143 primerih še niti eni ekipi uspelo preobrniti poteka serije po zaostanku z 0:3.