Zmaji po razburljivi končnici do točke

Hokej 2. Feb 202421:55 0 komentarjev
HK SŽ Olimpija

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 46. kroga lige ICEHL v Beljaku po podaljšku izgubili z ekipo VSV z 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:1).

Ljubljanski hokejisti so v zadnjem obdobju rednega dela regionalne lige v dobri formi in so praktično že povsem varni na mestih za kvalifikacije za končnico. Spogledujejo pa se celo z neposredno uvrstitvijo oziroma skokom na šesto mesto, čeprav jim bo za takšen poskus v praksi najverjetneje zmanjkalo tekem. Danes so v Beljaku po razburljivi končnici iztržili točko, a so bili blizu še kakšni.

Tekma je imela dva pola, domači so prevladovali predvsem v prvi tretjini in nato srečno prišli do zmagovitega zadetka v podaljšku, v preostalem obdobju pa je bila boljša gostujoča zasedba.

Gostje so se v zaostanku znašli v peti minuti. Najprej so imeli na ledu minuto dva igralca manj, po vrnitvi prvega s kazenske klopi pa so domači zadeli. V prvi tretjini so imeli igralca več tudi gostje, a so jim takrat domači ušli v protinapad, gol pa je preprečil Lukaš Horak.

Nadaljevanje je bilo v znamenju zeleno-belih. Trevor Gooch, Miha Zajc, Ville Leskinen in še kdo so imeli zrele priložnosti za izenačenje, a je Jean Philippe Lamoreux v vratih domačih branil odlično. Ni pa mogel preprečiti zadetka Crisa Dodera za 1:1 sredi dvoboja, ko so imeli gostje spet na ledu igralca več. Tudi v končnici tretjine je bilo večkrat vroče pred njegovim golom, a se izid ni spremenil.

Zelo podobno je bilo v zadnji tretjini. Ko so zmaji stopili na plin, so zadnjih pet minut oblegali vrata Lamoreuxa. A ob največji premoči je Beljačanom spet uspelo izvesti hiter protinapad, Maximilan Rebernig pa je zadel minuto in pol pred koncem. Ljubljančani pa so se še vrnili iz izgubljenega položaja; Leskinen, ki se je sredi tedna na derbiju državnega prvenstva z Jeseničani izkazal s tremi goli, je tako le 35 sekund pred koncem izenačil in izsilil podaljšek.

Ta se je nato slabo končal za goste. Po še enem protinapadu je Horak (39 obramb) sicer ustavil strel Johna Hughesa, a je odbitek v gol potisnil Andrew Desjardins.

To je bila zadnja tekma Ljubljančanov pred reprezentančnim premorom, naslednja jih čaka 13. februarja, ko bodo gostili Dunaj.

* Mestna dvorana, gledalcev 3000, sodniki: Seewald, Trilar (glavna), Nothegger, Zgonc.
* Strelci: 1:0 Lanzinger (MacPherson, Kulda, 5.), 1:1 Dodero (Gooch, Leskinen, 32.), 2:1 Rebernig (Hughes, 59.), 2:2 Leskinen (Dodero, Gooch, 60.), 3:2 Desjardins (Hughes, Wall, 61.).
* Kazenski streli: VSV Blejak 8, SŽ Olimpija 10.