Barcelona in Monaco poravnala izida

Evroliga 25. Apr 202411:55 > 26. Apr 2024 22:56 1 komentar
Willy hernangomez

Košarkarji Monaca so na drugi četrtfinalni tekmi evrolige premagali Fenerbahče s 93:88 in izid v zmagah izenačili na 1:1. Enak izid v zmagah je tudi v dvoboju Barcelone in Olympiakosa, Katalonci so drugo tekmo v domači dvorani dobili s 77:69. Ekipe igrajo na tri zmage.

Monaco je proti Fenerbahčeju izgubil prvo tekmo na domačem igrišču, danes pa je vendarle razveselil svoje navijače. Monačani so silovito začeli in v prvi četrtini vodili že za 16 točk, a so Turki do polčasa praktično izničili zaostanek.

Nalet so nadaljevali v tretji četrtini, ki so jo dobili s 24:11 ter povedli za devet točk. V zadnji pa so prevladovali domačini, dobili so jo z 28:14, Jordan Loyd je 11 sekund pred koncem dosegel odločilno trojko za končni izid.

Loyd je tekmo končal s 15 točkami, z 18 je bil najboljši strelec Monaca Donatas Motiejunas. Pri Fenerbahčeju je 25 točk dosegel Tyler Dorsey, 23 pa Scottie Wilbekin, a sta imela premalo pomoči soigralcev.

Barcelona je po porazu na prvi tekmi tokrat vodila večji del tekme, ki pa je bila na trenutke spet zelo izenačena, še dobrih šest minut pred koncem so Grki zaostajali le za dve točki. Končnica pa je bila v domeni gostiteljev, ki so prek Tomaša Satroranskyja tri minute pred koncem povedli za 12 točk in prednost znali zadržati.

Pri Barceloni je tokrat s 24 točkami izstopal Jabari Parker, pri Olympiakosu pa Alec Peters z 20.

V četrtek so košarkarji Panathinaikosa premagali Maccabi Tel Aviv s 95:79 in izid v zmagah poravnali na 1:1. Madridski Real pa je še drugič ugnal Baskonio Vitorio, tokrat s 101:90.