Motivacijski prijemi so zalegli

V koprskem rokometnem taboru so si po zmagi v Novem mestu končno lahko nekoliko oddahnili, sicer pa 6. krog prve A DRL z izjemo zmage Kopra ni prinesel presenečenj. V prvi B ligi sta oba primorska kluba tokrat izgubila.

Igralec tekme v Novem mestu je bil Koprčan Matevž Žagar Foto: RK Krka Novo mesto
Igralec tekme v Novem mestu je bil Koprčan Matevž Žagar Foto: RK Krka Novo mesto

Čeprav so papirnate napovedi kazale drugače, je motiviranim Koprčanom v Novem mestu le uspelo iztržiti prvo zmago v sezoni. Krka je v petih krogih zbrala šest točk, Koprčani le eno, kar je bilo tudi usodno za trenerja Bojana Čotarja. V Novem mestu sta ekipo vodila predsednik kluba Nejc Poklar in dosedanji pomočnik glavnega trenerja Uroš Čuk. Izkazala sta se kot odličen tandem, saj so Koprčani pokazali najboljšo predstavo v sezoni in zasluženo prepričljivo prvič v prvenstvu zmagali. Ni torej izključeno, da bi se ponovil lanski scenarij in bi Čuk nadaljeval z delom, o čemer naj bi se v klubu odločali ta teden.

Krka je pred obračunom s Koprom na domačem igrišču zbrala dve zmagi, v prvem krogu pa je namučila tudi favorizirane Celjane. Igra Krki nikakor ni stekla, trener Mirko Skoko pa v svojih vrstah ni našel razpoloženega igralca, razen vratarja Jureta Blaževiča, ki je v prvem polčasu zbral deset obramb, skupaj pa trinajst. Ne bi bilo prvič, da bi razpoložen vratar presodil koprski ekipi, a ker ni imel razpoloženih ostalih soigralcev, je bila to vendarle voda na mlin Koprčanom. Ti so ohranjali vodstvo domala vseh prvih trideset minut igre, ob številnih izgubljenih žogah in slabi realizaciji pa Krki do glavnega odmora ni uspelo zajeziti naleta gostov.

Krka : Koper 26:31 (11:14)

Dvorana Marof, gledalcev 250 sodnika: D. Ivančič in I. Ivančič. Krka: Brajer, Blaževič, Bradeško 1, Avsec 4, Majstorović, Grojzdek, Škrinjar, Knavs 9 (6), Vukić, Stanojević 1, Rašo 3, Lončar 1, Nosan 2, Kukman 4, Ernestl 1, Matko. Trener: Mirko Skok. Koper: Đurica, Morato, Žagar 12 (4), Furlan, Poklar 4, Konjevič, Bekrič, Moljk 3, Stojanović Vujović, Zugan 2, Sanabor, Marić 3, Kete 2, Breznikar, Bratkovič 5. Pomočnik trenerja: Uroš Čuk. Sedemmetrovke: Krka 8 (6), Koper 6 (4); izključitve: Krka 6, Koper 12 minut.

Na začetku drugega polčasa so na krilih Matevža Žagarja Koprčani vodstvo povišali na 17:11, v 43. minuti so po novem golo Žagarja že vodili z osmimi goli razlike (21:13). V zadnjih 15 minutah so jih domači začeli loviti, s tremi zaporednimi goli so se približali, a zmage gostov vendarle niso ogrozili.

Žagar je bil z 12 goli ob vratarju Marinu Đurici najzaslužnejši za zmago Koprčanov, pri domačih je devet golov dosegel Uroš Knavs. “Veseli nas, da smo končno prišli do tako želene prve zmage v sezoni. Tokrat se nam je odprlo, dali smo vse od sebe,” je po tekmi povedal Žagar.

Prva B DRL: primorska poraza

V prvi B ligi sta tokrat oba primorska tekmeca izgubila in se na lestvici pomaknila navzdol. Izola je prepričljivo izgubila, Hrpeljci pa so bili za gol prekratki za točko. Drugouvrščeni Kig Mokerc je bil pretrd zalogaj za moštvo Matjaža Brumna (končni izid je bil 29:23), ki je ob polčasu zaostajalo za znosne tri gole razlike, toda tri zaporedne dvominutne izključitve gostov v 42. in 43. minuti so domači izkoristili za vodstvo s petimi goli prednosti. Izolanom ni pomagalo niti 13 obramb Martina Kocjančiča. Najboljši strelec Izolanov je bil Domen Stopar z desetimi zadetki.

Jadran je v svoji Modri dvorani pred 100 gledalci tesno izgubil z lanskim A ligašem Ljubljano. Končalo se je z 29:30. Jadran je na polčas odšel z zaostankom dveh zadetkov (17:19), v nadaljevanju pa je že povedel s tremi zadetki goli po zaslugi Jana Tunanovića (z osmimi zadetki najboljši strelec tekme) in Sandija Muminovića, Prednost je obdržal do 58. minute. Pri izidu 28:28 je Peter Poles domače znova popeljal v vodstvo, a se je izkazalo, da je bil to tudi zadnji hrpeljski zadetek. Gostom je uspelo zadeti še dvakrat, zmagovitega je prispeval najboljši strelec gostov Arijan Kovačevič (6 golov).