Kopitar s kralji doma boljši od podprvakov lige

Hokej 26. Okt 20227:32 0 komentarjev
Anže Kopitar se tokrat ni vpisal med strelce ali podajalce. Foto: Guliverimage

Los Angeles Kings so po dveh porazih v ligi NHL strnili vrste in sinoči porazili aktualne podprvake lige, Tampo Bay Lightning (4:2).

Po dveh porazih na vzhodni obali – Pittsburgh in Washington – so Kings zaigrali precej bolje in v domači areni Crypto.com porazili letošnje borce za Stanleyjev pokal.

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je ob zmagi s 4:2, do katere si je s soigralci tlakoval pot v drugi tretjini (2:0), na ledu preživel 21 minut, trikrat pomeril proti vratom in prispeval tudi točko. Podal je za zadnji četrti gol Adriana Kempeja.

Imamo novega “ironmana”

Prvi ime srečanja je napadalec kraljev, Kanadčan Gabriel Vilardi, ki je dosegel gol in podajo, vratar Jonathan Quick pa je zaustavil 23 strelov.

Kralji so po osmih tekmah zbrali štiri zmage, od tega eno po podaljšku ter še eno po izvajanju kazenskih strelov. Naslednja tekma Kopitarja in druščino čaka v noči na petek, ko se bodo doma pomerili proti Winnipeg Jets.

Sinočnje tekme je zaznamoval še poseben mejnik, saj je padel rekord po zaporedno odigranih tekmah brez enega samega nastopa predaha.

Ta rekord je imel do danes član franšize Flyers Keith Yandel, zdaj pa je z 990 zaporednimi srečanji v lasti Američana, člana Vegas Golden Knights, Phila Kessela. Slednji od leta 2009 ni manjkal na niti eni sami tekmi lige.