Takole je streljal Anthony Gordon, žoga pa je s pomočjo Harryja Maguireja končala v mreži. Foto: EPA

Odločitev je v Liverpoolu padla v 27. minuti, ko je na sredini žogo zapravil Nemanja Matić. Anthony Gordon jo je poslal na levo stran, kjer je prodiral Richarlison. Brazilec je podal v kazenski prostor, kjer sta se zanjo borila Matić in Alex Iwobi, nato pa se je odbila na rob šestnajstmetrskega prostora, od koder je poskusil Gordon. Žoga je zadela Harryja Maguireja, spremenila smer in prevarala Davida De Geo.

Everton je pod vodstvom Franka Lamparda v vseh tekmovanjih klonil osemkrat, petkrat pa slavil. Vse zmage je dosegel na domači zelenici. Po porazu med tednom z neposrednim tekmecem za obstanek Burnleyjem se je znašel v nehvaležnem položaju, spodrsljaj pa je popravil z zmago nad rdečimi vragi.

Poleg 21-letnega otroka Evertona je bil junak domače zmage tudi vratar Jordan Pickford, ki se je v uvodnih minutah izkazal z dvema obrambama Marcusu Rashfordu, v sodnikovem dodatku pa je odlično posredoval po strelu Cristiana Ronalda. Manchester United je po osmem porazu sezone na sedmem mestu vse bolj oddaljen od četrtega, ki prinaša Ligo prvakov.

Enock Mwepu se je proti Arsenalu izkazal z golom in podajo. Foto: Reuters

Brighton z Emiratesa odnesel tri točke

Klonil je tudi peti Arsenal, ki je na domačem Emiratesu z 2:1 moral premoč priznati Brightonu. Gostje so prekinili serijo sedmih tekem brez zmag. Povedli so v 28. minuti, ko je z desne strani v kazenski prostor podal Enock Mwepu, Leandro Trossard, na katerega je pozabila obramba topničarjev, pa je poslal žogo pod prečko. V sodnikovem dodatku prvega polčasa se je zatresla mreža Brightona, z glavo je bil uspešen Gabriel Martinelli, toda po posredovanju VAR-a je bil zadetek zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.

66. minuta je tekla, ko je po lepi kombinaciji po levi strani Moises Caicedo spravil žogo na rob kazenskega prostora, od koder pa je natančno iz prve meril Mwepu. Arsenalu je nekaj upanja v 89. minuti vlil Martin Odegaard, ki je streljal z velike razdalje, žoga je zadela Dannyja Welbecka in končala v mreži, toda vendarle so tri točke odšle na južno obalo Anglije.

Chelsea napolnil mrežo Southamptona

Chelsea zanesljivo koraka k tretjemu mestu. Aktualni evropski prvaki so po slabem tednu, ko so klonili v domačem prvenstvu proti Brentfordu, nato pa bili nemočni še v prvi tekmi četrtfinala Lige prvakov z madridskim Realom, v gosteh napolnili mrežo Southamptona. Timo Werner je v uvodnih minutah najprej zadel vratnico, nato pa še prečko, toda že v osmi minuti so Londončani povedli. V kazenskem prostoru je žogo lepo sprejel Mason Mount in jo podaljšal do Marcosa Alonsa, ki je načel domačo mrežo.

16. minuta je tekla, ko je Mount z natančnim strelom z 20 m povišal prednost modrih. Pet minut pozneje je šestmesečni strelski post v Premier ligi prekinil Werner, ki je stekel v protinapad, preigral Fraserja Forsterja in zadel za 3:0. Nemški napadalec je v 31. minuti še tretjič zadel okvir vrat, odbito žogo pa je v mrežo pospravil njegov rojak Kai Havertz. V četrti minuti drugega polčasa je Forster odbil poskus loba N'Gola Kanteja, toda žoga je prišla do Wernerja, ki jo je spravil v prazno mrežo. V 54. minuti je končni rezultat postavil Mount.

Hueng-min Son je blestel na Villa Parku. Foto: Reuters

Son s hat-trickom junak Tottenhama

Tottenham je največjemu tekmecu Arsenalu v boju za četrto mesto ob tekmi več pobegnil za štiri točke, potem ko je bil v gosteh s 4:0 boljši od Aston Ville. Junak zmage v Birminghamu je bil Hueng-min Son, ki je zablestel s hat-trickom. Južnokorejski nogometaš je domačo mrežo načel v tretji minuti, ko je Harry Kane zadel Mattyja Casha, odbito žogo pa je s pomočjo vratnice za hrbet Emiliana Martineza pospravil Son.

V nadaljevanju prvega polčasa je bila nevarnejša zasedba Stevena Gerrarda, toda razpoložen je bil v londonskih vratih Hugo Lloris. V peti minuti drugega dela je z diagonalnim strelom z leve strani gostujočo prednost povišal Dejan Kulusevski. V 66. minuti je Son matiral Martineza po protinapadu, ko ga je lepo z glavo zaposlil Kane. V 71. minuti je končni izid postavil po podaji Klusevskega.

Derbi kroga bo v nedeljo ob 17.30, ko se bosta na Etihadu pomerila vodilna Manchester City in Liverpool. Sinjemodri imajo le točko naskoka pred zasedbo z Anfielda.