Olimpija po zmagi v Kopru na drugo mesto, Domžale premagale Bravo

Ljubljana, 23. 10. 2021 16.21 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min
M.D., STA
0

Domžalčani so v 14. krogu Prve nogometne lige prišli do prve zmage po petih krogih. V Ljubljani so z 0:1 premagali domači Bravo, ki je doživel svoj drugi zaporedni poraz.

Domžalčani pred tekmo v Ljubljani niso zmagali na zadnjih petih tekmah slovenske Prve nogometne lige. Samozavest igralcev Domžal je bila posledično že pošteno načeta. Prihodnost njihovega trenerja Dejana Djuranovića pa jasno pod vse večjim vprašajem. Razumljivo je torej, da lepota igre Domžalčanov v gosteh pri Bravu ni bila prvotnega pomena, prišel je predvsem čas za nujno potrebno zmago.

Domači Bravo je na drugi strani v domačem prvenstvu letal visoko. Tekmo so začeli na drugem mestu, v primeru zmage pa bi se vodilnemu Kopru vsaj do večera približali zgolj na točko zaostanka. V zadnjih petih krogih sta trem zaporednim zmagam proti Kopru, Radomljah in Aluminiju sledila neodločen izid proti Muri in poraz proti Celju. Ljubljančani so na začetku srečanja pokazali veliko željo, da majhno rezultatsko krizo zaustavijo.

Trener Domžal Dejan Djuranović
Trener Domžal Dejan Djuranović FOTO: Damjan Žibert

Hitro vodstvo domačih je preprečil VAR

Gregor Bajde je v 15. minuti z roba gostujočega kazenskega prostora podal žogo do Sandija Ogrinca, ki je lepo priložnost spretno izkoristil. A veselje domačinov je kmalu umiril sodnik Dejan Balažič. Ljubljančan je namreč prejel opozorilo iz VAR-sobe, da se je Ogrinc v času podaje znašel v prepovedanem položaju. Zadetek je posledično razveljavil. To Ljubljančanov ni ustavilo. Tri minute pozneje je do nove priložnosti prišel Martin Kramarič, ki je po lepi priložnosti ustrelil čez vrata Ajdina Mulalića.

V 21. minuti so domači igralci po posredovanju Makedonca Zenija Husmanija v Domžalskem kazenskem prostoru zahtevali enajstmetrovko. Sodnik se z njimi ni strinjal. V 36. minuti se je v novi lepi priložnosti znašel kapetan domačih. Po nevarnem predložku Ogrinca je na drugi vratnici z glavo nevarno poskušal Vanja Drkušić. Rezultat je ostal 0:0.

Sledilo je presenečenje Domžalčanov

V 41. minuti so gosti, ki so med drugim zaradi zdravstvenih težav pogrešali Mateja Podlogarja, Benjamina Markuša in Tiborja Gorenca Stankovića, presenetili domačo obrambo, z leve strani je podal Arnel Jakupović, pred golom pa se je dobro znašel Dejan Georgijević in premagal Renata Josipovića za 1:0. Srbe se je po zadetku proti Kopru med strelci znašel že na drugi zaporedni tekmi. Uvod drugega polčasa je ponudil igro brez pravih priložnosti. Domači so se sicer trudili pri iskanju vrzeli v domžalski vrsti, a je ta disciplinirano opravljala svoje naloge in preprečevala vse potencialne nevarnosti.

Statistika tekme med Bravom in Domžalami
Statistika tekme med Bravom in Domžalami FOTO: Sofascore.com

Ljubljančanom niso pomagale niti menjave, te so sicer pripomogle k terenski pobudi, toda strnjena domžalska zasedba je dobro varovala svoja vrata. Že v sodniškem dodatku pa so domači prišli do najstrožje kazni, ko je prekršek naredil Sven Šoštarič Karič nad Markom Španringom. Za strel z bele pike se je odločil Kramarič, ki pa je žogo poslal mimo vrat, tako da so se zmage veselili gosti. Bravo bi ob morebitni zmagi Kopra na večernem obračunu proti Olimpiji za prvim mesto lahko zaostajal že za sedem točk. Zmaga Olimpije pa bi jih pahnila na tretje mesto. Domžalčani na drugi strani pa so poleg treh nujno potrebnih točk, domov odnesli še bolj ključno dozo samozavesti.

Olimpija tudi do minimalne zmage

Podobno kot prva današnja obračuna (Bravo - Domžale, Aluminij - Celje) se je tudi obračun na Bonifiki končal z 0:1. Mož odločitve je bil Alemdin Ziljkić z lepim zadetkom v prvem polčasu. Kljub tretjemu porazu je Koper zadržal prvo mesto, a se mu je ljubljanska zasedba zdaj približala zgolj na točko. Tekmeca se bosta sredi tedna merila še v pokalnem tekmovanju.

Ljubljančani so hitro prišli blizu vodstvu, ko je v četrti minuti Marko Futacs s šestih, sedmih metrov zadel prečko. So pa povedli v 18. minuti, ko so domači Ziljkiću pustili preveč prostora dobrih 20 metrov od gola, tako da se je reprezentant BiH odločil za strel, s katerim je žogo poslal v zgornji kot koprskih vrat za vodstvo z 1:0 in svoj šesti gol sezone.

Koper - olimpija
Koper - olimpija FOTO: Sofascore.com

Domači pa so prvič resneje ogrozili Nejca Vidmarja v 25. minuti, ko je poskusil Lamine Colley v osrčju kazenskega prostora, malce pozneje je bil s strelom z glavo neuspešen še prvi strelec lige Maks Barišić. To sta bili tudi zadnji nevarnejši akciji v sicer izenačenem prvem polčasu.

V drugem polčasu je Barišić v 53. minuti poskusil s strelom z desne strani, Vidmar pa je bil pozoren in žogo odbil v kot. Koprčani so bili pričakovano odločnejši v lovu na izenačenje, toda do pravih zaključkov niso prišli.

So pa v 70. minuti znova zagrozili gosti, a je Ziljkić za malenkost preveč časa odlašal s strelom v bližini gola, na koncu je iztržil le kot. Šest minut pozneje je Aldair Djalo žogo poslal malo mimo vrat, premalo natančen pa je bil tudi Nik Kapun v 84. minuti.

V 88. minuti je imel še Mustafa Nukić priložnost za potrditev zmage, toda tudi on je žogo poslal malo mimo vratnice, potem ko je streljal z leve strani. Na drugi strani je eno redkih koprskih priložnosti zapravil Bede Osuji.