Felix Auger-Aliassime bo v nedeljo lovil tretjo turnirsko zmago v zadnjem mesecu. Foto: EPA

Za Runeja je bila to deveta zaporedna zmaga, potem ko je prejšnji teden osvojil turnir v Stockholmu, in tretji zaporedni finale. V nedeljo bo imel priložnost za tretji naslov v karieri.

Carlos Alcaraz že dolgo ni bil tako  nemočen. Foto: EPA
Carlos Alcaraz že dolgo ni bil tako nemočen. Foto: EPA

Auger-Aliassime je trenutno v življenjski formi. Poraza ne pozna že dvanajst dvobojev, v zadnjih dveh tednih je zmagal na turnirjih v Firencah in Antwerpnu, prvi naslov v karieri pa je osvojil februarja v Rotterdamu.

Alcaraz je v prvem nizu v osmi igri izgubil servis brez dobljene točke. V zadnjih treh igrah je osvojil le točko. Španec, ki je pred mesecem in pol dobil prvi turnir za grand slam v karieri v New Yorku, je bil popolnoma nemočen tudi v drugem nizu. Auger-Aliassime mu je v tretji in peti igri odvzel začetni udarec. Kanadčan je zadel devet asov in 23 "winnerjev". Obračun je trajal le uro in 22 minut. Končno razmerje v osvojenih točkah je bilo 61:39.

Zmagovalec turnirja – oba igralca sta še v igri za sklepno dejanje sezone v Torinu – bo prejel 399.320 evrov.

Auger Aliassime gladko odpravil Alcaraza v Baslu

Medvedjev in Shapovalov zanesljivo v finale na Dunaju
Prvi nosilec Daniil Medvedjev in Denis Shapovalov bosta v nedeljo igrala v finalu na Dunaju. Rus je v polfinalu premagal Bolgara Grigorja Dimitrova s 6:4 in 6:3, Kanadčan pa je bil boljši od Hrvata Borne Ćorića s 7:6 in 6:0.

26-letni Medvedjev se je s 27. finalom ATP v karieri približal uvrstitvi na zaključni turnir sezone, ki bo od 13. do 20. novembra v Torinu. V nedeljo se bo potegoval za 15. naslov ATP, drugi letos po Los Cabosu, kjer je avgusta prekinil niz petih porazov v finalih. Shapovalov je v petih finalih ATP zmagal le enkrat, leta 2019 je osvojil Stockholm. To bo njun šesti dvoboj. Medvedjev vodi s 3:2.