STA/P.M. | 27. 5. 2023, 18:06

SLOVENIJA V DELIRIJU! 'Vesoljska' predstava Slovenca, Primož Roglič dobil Giro!

Neverjetni Kisovčan je zmagovalec gorskega kronometra in tudi letošnje dirke po Italiji!

Slovenski kolesarski as Primož Roglič je dobil odločilno, 20. etapo - 18,6 kilometra dolg gorski kronometer na Svete Višarje. Do danes vodilnega Britanca Gerainta Thomasa je premagal za 40 sekund in ima pred zadnjo, ravninsko etapo 14 sekund prednosti.

Roglič je bil v cilju z izjemnim časom 44:23.

Odločila sta zadnja kilometra

Pred etapo je Slovenec zaostajal 26 sekund, na brutalno težki progi pa je pred velikim številom slovenskih navijačev doživljal pravo dramo. Potem ko je bil najhitrejši na vseh vmesnih časih in ko je bilo že videti, da bo "zlomil" Thomasa, se mu je okoli 2 km pred ciljem snela veriga. Izgubil je vsaj 10 sekund, kazalo je, da od zmage ne bo nič.

A težave so mu vlile dodatnih moči in motiva. V zaključku vzpona je bil močnejši od Thomasa, ki se je moral zadovoljiti z drugim mesto.

Še dve sekundi več od Britanca je na tretjem mestu zaostal Portugalec Joao Almeida

"To je nekaj neverjetnega"

"Ne govorim o zmagi, ampak o tem, kar smo doživeli tu, o ljudeh, ki so prišli navijati ... Imel sem veliko moči v nogah, ampak tudi pomoč ljudi, ki so mi vlili dodatno moč," je dejal 33-letni Kisovčan v prvi izjavi za Eurosport. "Snela se mi je veriga ... takšne stvari se dogajajo," je dodal.

Kakšno veselje!

Roglič, ki je zabeležil 73. zmago v karieri in četrto na Giru, vse je dosegel v vožnji na čas, bo očitno postal prvi Slovenec z zmago v skupnem seštevku Gira. V zadnji, ravninski etapi s ciljem v Rimu ga lahko zaustavi le še padec in poškodba.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord