Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

(bp)
0 02.11.2022 10:46:58

Jezo stresle na Ptujčanke

Nataša in Igor Kupljenik
Po porazu članske ekipe na derbiju v Pomurju se je v taboru ŽNK Olimpija teden nadaljeval delavno. Strokovno vodstvo kluba je opravilo analizo tekme in jo skupaj z ekipo analiziralo. V začetku tedna je bilo vzdušje zelo zadržano, a se je po treningih sprostilo. Misli so bile tako usmerjene v nadaljevanje tekmovanja. Vsaka nova tekma je pomembnejša kot prejšnja!

V soboto so se zmajčice v jutranjih urah odpravile na gostovanje na Ptuj. To je bil prvi obračun na zelenici v letošnji sezoni, saj so prvo tekmo odpovedali in je bil rezultat 3:0. Vsekakor so belo-zelene veljale za favoritinje na tej tekmi. Žal je bila ekipa Ptuja številčno oslabljena. Trener Zlatko Gabor je v prvi postavi naredil nekaj manjših sprememb. Po bolezni še vedno okrevata Daša Dolenšek in Maja Dimitrijević, lažja poškodba je na rezervno klop posadila Nevo Kumalić. Priložnost sta dobili mladi Debora Stella in Ema Erman, v prvi enajsterici je bila tudi izkušena Barbara Kralj.

Zmajčice so odločno krenile v novi niz zmag. Srečanje so začele napadalno, tekmo pa je krasila kombinatorna igra. Prvič se je mreža domače ekipe zatresla že v peti minuti, ko je svoj pohod na tekmi pričela Ana Milović. V nadaljevanju tekme so bile igralke Ptuja nemočne in do konca prvega polčasa je morala njihova vratarka iz gola pobrati šest žog. Svoj hat-trick je že v prvi polovici tekme dosegla Ana Milović, dva zadetka je prispevala Manja Rogan ter enega Barbara Kralj. V drugem polčasu je trener Gabor v igro poslal vse razpoložljive igralke s klopi. Na igrišču je s streli na gol dominirala Milovićeva, ki je trem zadetkom iz prvega polčasa prištela še novih pet. Hat-trick na tekmi je dosegla Barbara Kralj, med strelke so se vpisale še Sara Makovec, Anja Prša in Daša Dolenšek. Končni rezultat tekme je bil 16:0 za Ljubljančanke. Z novimi osmimi zadetki se je na prvo mesto strelk zavihtela Ana Milović, z novimi tremi točkami pa je po nedeljskem porazu ŽNK Ljubljana Olimpija zavzela nehvaležno drugo mesto.

Trener Zlatko Gabor je bil z videnim razumljivo zadovoljen: "Zmaga 16:0, zaslužena zmaga. Te tri točke so pomembne za samozavest ekipe. Gremo na prvenstvo naprej s ciljem, da smo čim boljši, da damo čim več zadetkov in izkoristimo čim več priložnosti. Dekletom čestitam za to tekmo, kajti bilo je vidno, da si želijo in da je zmaga zaslužena."

Člansko ekipo že v nedeljo čaka nova tekma. V ŠP Šiška prihaja gorenjska ekipa ŽNK Cerklje. To bo zadnja tekma pred reprezentančnim premorom. Do konca jesenskega dela prvenstva, ki se zaključi v zadnjem koncu tedna novembra, sta na sporedu še dve tekmi.

Mlajše polovično uspešne

Dejavne so bile tudi igralke mladinske šole. Najmlajše zmajčice deklice U13 so z uradnimi tekmovanji v tem delu sezone že zaključile. Na zadnjem turnirju v Dobrovi so odigrale dve tekmi, zabeležile zmago in poraz, vendar jih bolj kot rezultat v klubu veseli vzdušje med deklicami. Iz turnirja na turnir napredujejo in komaj čakajo nove spomladanske preizkušnje.

Z igro navdušujejo tudi varovanke trenerke Katarine Jagarinec deklice U15. Po nekaj težavah z uigranostjo na uvodnih tekmah prvenstva so ujele svoj ritem in na zadnjih treh tekmah osvojile dve zmagi in remi. Z neodločenim izidom so se razšle preteklo nedeljo z mestnim tekmecem Krimom. Tekma se je po odločitvi domače trenerke Jagarinčeve odigrala z manj igralkami na obeh straneh. Ekipa Krima je prišla na tekmo le s sedmimi igralkami in trenerka zmajčic je v duhu fair playa kljub zadostnemu številu svojih igralk na igrišče prav tako poslala sedem igralk ter uravnotežila številčno razmerje ekip. Na obeh straneh je bil dosežen po en zadetek. Pretekla tekma je bila že druga tekma teh ekip v tej sezoni, ki se je končala z delitvijo točk.

Kadetinje so bile zaradi reprezentančnega premora in dveh prestavljenih tekem kar nekaj tednov proste tekmovanj. Že danes bo v Šiški odigrana zaostala tekma z ekipo Mons Claudius Rogatec, medtem ko bo druga, preložena tekma z Radomljami, odigrana v sredo, 16. novembra. Konec tedna se ekipi odpravljata na gostovanje k Primorju v Ajdovščino.