Turnir v badmintonu v Brežicah

16.1.2024 | 08:50

V soboto, 13.1.2024, je v športni dvorani Gimnazije Brežice v organizaciji Badminton kluba Pišece potekal tretji turnir BZS AB v sezoni 2023/ 2024. Kljub malo manjšem številu udeležencev tako domačih kot tudi iz drugih klubov se je zbralo 44 igralk in igralcev in kljub temu smo videli kar nekaj vrhunskih dvobojev.

Začetek turnirja je ponudil zelo zanimive in pestre igre v kategoriji fantje posamezno A ter dekleta posamezno A.

Pri fantih je dokaj sovereno slavil Rok Jerčinovič, BK Bit Ljubljana, pred Jako Ivančičem, BK Medvode, ter Gregorjem Aličem, BK Olimpija. Ker BZS A turnir dovoljuje nastop zgolj najboljših 16 igralcev slovenske jakostne lestvice, je od domačih lahko nastopil zgolj Gregor Božič, ki je na koncu osvojil skupno 13. mesto. Pri dekletih je slavila veteranka Nina Kotar, BK Bit Ljubljana, pred Karo Zorman, ŠD Sele Vrhe, ter Špelo Alič, BK Olimpija.

V fantovski kategoriji B je prav tako dokaj suvereno slavil mladi hrvaški up Vito Radovanović, BK Medvedgrad, pred slovenskim mladim upom Timom Bregarjem, BK Mengeš. Tretje mesto je osvojil prav tako igralec iz BK Medvedgrad Ivan Kosor. Tukaj je nastopilo kar nekaj igralcev BK Pišece, žal pa manj uspešno, saj so Bojan Hotko, Matej Ogorevc, Aljaž Ogorevc in Liam Toni Šironjič ostali v skupinskem delu, medtem ko so Renata, Alen, Toni, Ivan, Dejan, Tadej in Domen bili ali v organizacijskem delu ali pa odsotni.

V kategoriji mešanih dvojic je bilo kar nekaj zanimivih in razburljivih tekem. Definitivno je bila najbolj zanimiva finalna tekma, kjer je dvojica Jaka Ivančič - Taja Pipan, BK Medvode, premagala dvojico Gregor in Špela Alič, BK Olimpija, z rezultatom 13:21 21:19 21:13. Tretje mesto sta osvojila Jan Krumpak - Nina Kotar, BK Bit Ljubljana.

V igri deklet dvojice so žal bili prijavljeni zgolj štirje pari, zato so dekleta imela krožni sistem igranja. Prepričljivo najboljši sta bili sestri Špela in Tinkara Alič, BK Olimpija, pred dvojico Taja Pipan, BK Medvode, Kara Zorman, ŠD Sele Vrhe. Tretje mesto sta osvojili igralki iz BK Medvedgrada - Jelena Karanpanđa in Vladka Kopsa.

Za konec turnirja so se fantje pomerili v fantovskih dvojicah, kjer pa sta brez večjih težav slavila Jan Krumpak, BK Bit Ljubljana, in Kevin Lin Lenarčič, BK Medvode. Drugo mesto sta osvojila Miha Plevnik Pirkmajer in Miha Skok, BK Konex Ljubljana, tretja sta pa bila Nejc Čerin in Filip Grad, BK Bit Ljubljana.

Vse ostale rezultate si lahko pogledate na spodnji povezavi: Tournamentsoftware.com - 3. AB turnir za posameznike in dvojice - General

Gotovo je takšen turnir za razvoj badmintona v Brežicah oziroma širše velikega pomena, saj se tako promovira klub in tudi badminton kot šport, kajti lahko smo spremljali resnično najboljše igralke in igralce v Sloveniji in Hrvaški.

Da Badminton klub Pišece zna dobro delati, je dokaz organizacije tako pomembnega tekmovanja. Že naslednji mesec, v soboto, 10.2.2024, pa bodo gostili najboljše igralke in igralce iz Slovenije in Hrvaške do 15 leta prav tako v športni dvorani Brežice.

Že v sredo pa članska ekipa potuje na četrti krog ADA badmintonske mednarodne lige v Sarajevo, od koder so se velikokrat vračali z medaljami. Konec meseca januarja seniorji potujejo v Celje na tretji krog Seniorske slovenske lige. Zelo naporen pa bo tudi februar, saj bodo člani najprej potovali v Zgornjo Kungoto na državno člansko prvenstvo RS, teden dni kasneje pa še na državno seniorsko prvenstvo RS.