Arsenal z goloma v sodniškem dodatku potopil Manchester United

London, 03. 09. 2023 19.12 |

Nogometaši Arsenala so po pravi drami na derbiju četrtega kroga Premier League ugnali Manchester United. Gol za 2:1 je v 96. minuti prispeval poletni prišlek Declan Rice, v deseti minuti sodniškega dodatka pa je za končnih 3:1 poskrbel Gabriel Jesus. Pred tem je Liverpool s 3:0 premagal Aston Villo.

Martin Odegaard je izenačil le minuto po uvodnem golu Manchester Uniteda.
Martin Odegaard je izenačil le minuto po uvodnem golu Manchester Uniteda. FOTO: AP

Derbi kroga na Emiratesu so bolje odprli nogometaši Arsenala, ki pa terenske premoči niso znali kronati. Najlepšo priložnost je imel pri izidu 0:0 Kai Havertz, ki je v kazenskem prostoru povsem zgrešil žogo. Isti igralec je v 27. minuti z neprevidno podajo omogočil protinapad gostov, Christian Eriksen je našel Marcusa Rashforda, ta pa je pred vrati Arsenala vse storil sam in poskrbel za prednost gostov.

Odgovor topničarjev je bil ekspresen. Že v naslednjem napadu je lani drugouvrščena ekipa Premier League izigrala obrambo vragov na levi strani, Gabriel Martinelli je našel Martina Odegaarda, ta pa je rutinirano poskrbel za 1:1.

V drugem polčasu je moral kar dvakrat posredovati VAR. Najprej po padcu Kaia Havertza, ko je sodnik Anthony Taylor že pokazal na belo točko, a si premislil po ogledu počasnega posnetka. Drugič pa tik pred koncem rednega dela, ko je za novo prednost Uniteda po protinapadu poskrbel Alejandro Garnacho, ki pa je bil za malenkost prehiter in VAR je pokazal, da je šlo za prepovedani položaj.

Kazalo je, da bo ostalo pri delitvi točk. Nato pa je v šesti minuti sodniškega dodatka na sceno stopil Declan Rice, ki je bil na drugi vratnici zelo iznajdljiv po podaji Bukaya Sake iz kota. Za nekdanjega vezista West Hama je bil to prvi gol v majici novega kluba in težko bi si izbral bolj primeren trenutek. Zmagovalca je dokončno odločil rezervist Gabriel Jesus, ki je v igro vstopil s klopi in bil v deseti minuti dodatka natančen po hitrem protinapadu, ko se je znašel sam pred vrati Andrea Onane.

Szoboszlaiev prvenec tlakoval pot tretji zmagi Redsov

Nogometaši Liverpoola so po remiju s Chelseajem na uvodu v sezono dobili še tretjo zaporedno tekmo. Potem ko so minuli konec tedna po preobratu z igralcem manj ugnali Newcastle, so tokrat zanesljivo odpravili visoko letečo Aston Villo s 3:0. Že v tretji minuti je Dominik Szoboszlai prišel do prvenca v dresu Redsov, slabih 20 minut kasneje pa je avtogol Mattyja Casha bolj ali manj že odločil zmagovalca. Dokončno ga je v drugem polčasu potrdil Mohamed Salah, ki je bil po poadji Darwina Nuneza natančen v 55. minuti.

Na tretji nedeljski tekmi je Crystal Palace doma s 3:2 ugnal Wolverhampton. Vsi zadetki so padli v drugem polčasu, dva je za orle dosegel francoski napadalec Odsonne Edouard.