1899 ogledov

To je Messiju uspelo šele drugič v karieri, prvič po desetletju

Lionel Messi Profimedia
Messi tokrat postregel z izjemno predstavo.

Po desetih letih se je znova zgodilo, da je Lionel Messi na eni tekmi dosegel pet zadetkov. Prvič mu je to uspelo leta 2012 v ligi prvakov v dresu Barcelone porti Bayerju iz Leverkusna, drugič pa sinoči v dvoboju med reprezentancama Argentine in Estonije, ki je bil odigran v Pamploni.

Argentinski zvezdnik je na tekmi, ki se je končala s 5:0, tako dosegel vse zadetke za gavče. Mrežo tekmeca je načel v osmi minuti, ko je izkoristil enajstmetrovko, do hat-tricka pa je prišel že v uvodnih minutah drugega polčasa. Med strelce se je namreč vpisal še v 45. minuti, po prihodu z glavnega odmora pa je estonskega čuvaja mreže Matveija Igonena premagal tudi v 47. minuti. Sledila je še petminutna salva v 71. in 76. minuti.

Messi, ki je v tej sezoni v dresu PSG-ja zbral 11 golov, se je še utrdil na prvem mestu strelcev argentinske izbrane vrste, zdaj je že pri številki 86. Ima trideset golov več kot Gabriel Batistuta.

Na seznamu vseh nogometašev, ki so za reprezentance v zgodovini dosegali zadetke, je na četrtem mestu prehitel legendarnega Madžara Ferenca Puskasa. Ta je padel na peto mesto s 84 goli.

Pred Argentincem so le Malezijec Mokhtar Dahari (89), Iranec Ali Daei (109) in Portugalec Cristiano Ronaldo. Ta je ob zmagi Portugalske v ligi narodov proti Švici (4:0) dvakrat zatresel mrežo in je zdaj pri številki 117.