Francozi tudi drugi dan minimalno boljši od Slovencev

Hokej 29. Apr 202318:41 0 komentarjev
slovenska hokejska reprezentanca Urbas Jeglič Gregorc

Za slovenskimi hokejisti je še sedma tekma v pripravah na svetovno prvenstvo elitne divizije. V manj kot 24 urah so še drugič palice prekrižali s Francijo, po petkovem porazu (3:4) pa je vrsta Matjaža Kopitarja še enkrat minimalno izgubila - tokrat po podaljšku (1:2). Rise zdaj čaka vrnitev domov, v začetku tedna znova treningi na domačem ledu, ob koncu pa dve tekmi z Madžarsko v Budimpešti.

Po petkovi večerni tekmi, ki je predvsem po zaslugi odlične prve tretjine pripadla Franciji (4:3), so se galski petelini in risi v Cergyju, severovzhodno od Pariza, pomerili še enkrat. Tokrat se je tekma začela po željah Slovenije, ki je do zgodnjega vodstva prišla že v drugi minuti. Po zgolj 73 sekundah je Blaž Gregorc ob številčni prednosti unovčil podajo Mihe Verliča. Vrsta Matjaža Kopitarja je prednost uspešno zadrževala vse do 55. minute, ko so power-play izkoristili tudi domačini. Žana Usa, ki je tokrat dobil priložnost v slovenskem golu in svojo nalogo opravil zelo dobro ter za to po koncu prejel tudi nagrado za najboljšega v slovenski vrsti, je uspešno premagal Dylan Fabre, strelec že v petek.

Ker zadetka do izteka 60. minute ni bilo, se je tekma prevesila v podaljšek. V njem pa je bilo na odločitev treba čakati dolgo, le 80 sekund. Za novo zmago, drugo v dveh dneh, je še enkrat zadel Fabre.

“Današnjo tekmo smo začeli veliko bolje kot včerajšnjo. Edini minus je, da spet nismo slišali Zdravljice za zmago. Ko potegnemo črto, je bilo kar nekaj dobrih stvari, ki jih bomo prenesli v naslednje tekme,” je po obračunu dejal Us. “Kar se tiče igre, je za nami zagotovo boljša tekma kot v petek. Imeli smo kar nekaj priložnosti, a žal nismo uspeli večkrat zadeti. V zaključku druge tretjine bi lahko tekmo pripeljali v mirnejši konec. Nato smo dobili gol ob igralcu manj, v podaljšku pa smo si žal privoščili še napako. Drugi poraz tukaj, a smo videli kar nekaj dobrih stvari. Pa tudi nekaj takšnih, na katere moramo biti pozorni, saj se prvenstvo bliža. Vemo, kam gremo in takšni nasprotniki bodo to kaznovani,” pa je dodal selektor Matjaž Kopitar.

Za Slovence je bila to sedma prijateljska tekma v pripravah na prihajajoče svetovno prvenstvo, doživeli pa so tretji poraz. Zdaj se bodo vrnili domov, na ledu pa bodo znova v začetku tedna. V sredo in četrtek bodo v Budimpešti odigrali dve tekmi z Madžarsko, zadnji preizkus pa jih čaka 9. maja v Kobenhavnu proti Danski, od koder bodo odpotovali direktno v Rigo, kjer bodo SP začeli 13. maja s tekmo proti Švici.