Bayern že četrto tekmo zapored brez zmage v Bundesligi

Augsburg, 17. 09. 2022 19.23 |

STA, A.V.
7

Nogometaši Bayerna so v sedmem krogu nemškega prvenstva v bavarskem dvoboju izgubili v Augsburgu z 0:1. Slovita zasedbe iz Münchna na zadnjih štirih tekmah ni dosegla zmage v bundesligi, pred današnjim porazom je trikrat remizirala proti Stuttgartu, berlinskemu Unionu in Borussii iz Mönchengladbacha.

Statistika tekme: Augsburg vs. Bayern München
Statistika tekme: Augsburg vs. Bayern München FOTO: Sofascore.com

Izbranci gostujočega trenerja Juliana Nagelsmanna so imeli v zahodnem delu Bavarske absolutno premoč, a je bil domači vratar, Poljak Rafal Gikiewicz, izjemno razpoložen in je svojo mrežo pustil nedotaknjeno. Mož odločitve je bil 24-letni Mergim Berisha, zmagoviti gol je za tretjo zmago Augsburga v tej sezoni zabil v 59. minuti.

Bavarci so v zadnjem delu tekme pritisnili z vsemi topovi, v peti minuti sodnikovega podaljška se je napadu pridružil tudi vratar Manuel Neuer, njegov strel z glavo pa je Gikiewicz bravurozno zaustavil in rajanje v Augsburgu se je lahko začelo.

Leipzig v tej sezoni kaže slabe predstave. V Mönchengladbachu je doživel tretji poraz, ob dveh remijih in dveh zmagah pa je trenutno na 12. mestu v 18-članski bundesligi. Za Borussio sta zadela Jonas Hofmann (11., 35.) in Alžirec Ramy Bensebaini (53.), nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl pa je za Leipzig igral celo tekmo.

Po nepopolnem sedmem krogu se je na vrh lestvice prebila Borussia iz Dortmunda, ki je v porurskem obračunu premagala Schalke z 1:0. Zmagoviti gol je zabil komaj 17-letni Youssoufa Moukoko v 79. minuti.

Današnji obračun med Bayerjem iz Leverkusna in Werderjem iz Bremna se je končal z 1:1, Eintracht iz Frankfurta pa je v Stuttgartu slavil s 3:1.

Mainz in Hertha Berlin sta se v petek razšla z 1:1.