Miha Zajc končal evropsko pot, naprej Roma in Manchester United

Edini slovenski nogometaš v evropski ligi Miha Zajc se s Fenerbahčejem ni uvrstil med osem najboljših.
Fotografija: Nogometaši Fenerbahčeja (desno MIha Zajc) med minuto molka v spomin na žrtve potresa v Turčiji. FOTO: Ozan Kose/AFP

Edini slovenski nogometaš v evropski ligi Miha Zajc se s Fenerbahčejem ni uvrstil med osem najboljših. Turški velikan je sicer povratno tekmo na svojem stadionu dobil z 1:0, skupno pa je napredovala Sevilla z 2:1. Manchester United pa je dobil še drugo tekmo proti Betisu, tokrat z 1:0 in v skupnem seštevku napredoval z izidom 5:1. Napredovala je tudi Roma, ki je v San Sebastianu ubranila prednost s prve tekme z Realom Sociedadom. V Rimu je bilo 2:0, tokrat 0:0.

Napredovanje v četrtfinale sta si v prvem delu današnjega sporeda priigrala še Feyenoord in Juventus. Prvi je kar s 7:1 premagal Šahtar iz Donecka za skupnih 8:2, Torinčani pa so bili po današnji zmagi z 2:0 v skupnem seštevku s 3:0 boljši od Freiburga.

Angleža Tammy Abraham in Chris Smalling sta se zahvalila navijačem Rome. FOTO: Ander Gillenea/AFP

Zajc je v dresu Fenerbahčeja dvoboj proti Sevilli začel v prvi enajsterici in odigral 74 minut. Turki so povedli v 41. minuti, ko je z bele pike zadel Ener Valencia. Moštvo iz Istanbula si je sicer prizadevalo, da bi z drugim zadetkom izsililo podaljšek, a se je zelo obrambno naravnana Sevilla ubranila.

Drugi klub iz Seville v tem tekmovanju, Betis, je bil pred zahtevno nalogo, kako izničiti zaostanek po porazu z 1:4 s prve tekme na Old Traffordu. V prvem polčasu so bili proti Unitedu boljši tekmec, zadeli vratnico, a žoga nikakor ni našla poti mimo Davida De Gee. Ta je v drugem polčasu nekajkrat odlično posredoval, po dveh zapravljenih priložnostih pa je nato v 56. minuti vendarle zadel Marcus Rashford. Ta je s 30 m s sijajno odmerjenim udarcem premagal Ruija Silvo.

Casemiro v majici Manchester Uniteda. FOTO: Marcelo Del Pozo/Reuters

Juventus je še drugič ugnal Freiburg. V 45. minuti je Dušan Vlahović izkoristil enajstmetrovko, potem ko je po posredovanju iz sobe za Var po igranju z roko glavni sodnik Serdar Gözübüyük pokazal na belo piko. Zaradi drugega rumenega kartona je za nameček izključil še Manuela Gulda. Ob koncu dvoboja je zmago stare dame potrdil še Federico Chiesa (90+5.). Največ golov je padlo v Rotterdamu, kjer je Feyenoord povsem zasenčil Šahtar in slavil kar s 7:1.

Žreb parov četrtfinala in polfinala bo v petek v Nyonu. Prve tekme med osmerico najboljših bodo 13. aprila, povratne teden dni kasneje. Polfinale bo na sporedu 11. in 18. maja, finale pa bo v Budimpešti 31. maja.