159343

Šok na obali: Radomlje slavile proti Kopru!

Avtor: Kenny Jan
16. 5. 2022, 19.35

Nogometaši Kopra so v 35. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Kalcerju iz Radomelj z 1:3 (1:2).

Primorci, ki so v tekmo z Radomljani vstopili s točko zaostanka za Mariborom, so doživeli hud udarec v boju za svoj drugi naslov prvaka. Pomembno bitko, za katero so v klubu gledalcem omogočili prost vstop, so pokalni prvaki izgubili proti spomladi neugodnim gostom, zdaj neporaženim že na šesti zaporedni tekmi. Zmaga Radomelj pomeni, da so slednje šeste, še bolj pomembno pa je to, da bo Koper na zadnji tekmi sezone moral zmagati v gosteh in obenem računati na spodrsljaj Mariborčanov v Murski Soboti.

Kapetan Ivica Guberac, ki je danes odigral zadnjo domačo tekmo v karieri, je prvi zagrozil, ko je že v prvi minuti streljal, Emil Velić pa je bil na mestu. Izkazal pa se je tudi Adnan Golubović na drugi strani v osmi minuti, ko je dobro posredoval po strelu Tomislava Mrkonjića.

Primorci so znova Velića preizkusili v 10. minuti, ko je predenj prišel Kaheem Parris, toda radomeljski čuvaj mreže je bil spet zmagovalec. Tako kot tudi v 18. minuti, ko se je pred njim znašel Lamin Colley. Tekma v sončnem Kopru je bila sicer dinamična z dogajanjem v bližini obeh golov, v 24. minuti pa so Radomljani povedli, ko je z 19 metrov zadel Mario Čuić.

So pa domači takoj izid poravnali, ko je po Guberčevi podaji iz bližine zadel Ivan Borna Jelić Balta. Štiri minute pozneje pa so gosti spet povedli, potem ko je v bližini gola Ivan Ćalušić spodkopal žogo in jo poslal v mrežo. Novo lepo priložnost za domače pa je v 37. minuti zapravil Colley, ko je zgrešil iz bližine.

V drugem polčasu je najprej Colley zgrešil s prostega strela s približno 20 metrov, na drugi strani pa je Gedeon Guzina v 50. minuti poskusil s “škarjicami”, vendar je bil Golubović na mestu. Isti igralec pa je v 56. minuti še oplemenitil vodstvo gostov, ko je na robu kazenskega prostora prišel do žoge, nato pa rutinirano premagal še Golubovića za 3:1.

V 59. minuti je takoj po vstopu v igro do strela pri Kopru, pri katerem se je v obrambi poznala odsotnost Žana Žužka, prišel Andrej Kotnik, a je sprožil prešibko, v 61. minuti pa je cilj zgrešil Karlo Bručić.

Strateg domačih Zoran Zeljković je v igri na vse ali nič po dobri uri v igro poslal še Nikolo Krajinovića, takoj zatem je Parris po kotu streljal, pred golovo črto pa je izbil Dario Rugašević. Pritisk Kopra je bil v teh trenutkih močan, v 71. minuti tudi zadel prek Colleyja, a je bil Bede Osuji pred tem v prepovedanem položaju.

V končnici tekme so domači še naprej iskali pot skozi radomeljsko obrambo, a neuspešno, Colley je med drugim z glavo zgrešil v 87. minuti, v 88. minuti pa je Kotnikov strel ukrotil Velić.

Koper bo v zadnjem, 36. krogu v nedeljo gostoval pri Bravu, Radomlje pa bodo dan prej gostile Domžale.

Vir: STA

1

Skrit doprinos k uspehu: Spoznajte poslanstvo in delovnik fizioterapevta ekipe HRC Honde (VIDEO)...Več

2

Matej R. Mavrič: Zeljković in Radosavljević se odlično poznata, Olimpija – Koper bo atraktivna tekma! (VIDEO)...Več

3

Učna šola Tima Gajserja v Španiji, doktor motokrosa sotekmovalcem odčital lekcijo prehitevanja (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več

2

Cvijanovič: Jojo se dviguje! Ni še v stari formi, a dela Maribor boljši! (VIDEO)...Več