Dončić v nenavadnem večeru do zmage in trojnega dvojčka

Košarka 7. Feb 20223:42 > 6:43 0 komentarjev

Obračun Dallasa in Atlante sta v zadnjem obdobju zaznamovala Luka Dončić in Trae Young. Tokrat se je zmage veselil slovenski zvezdnik, ki je kljub težavam z osebnimi napakami, zabeležil nov trojni dvojček. Izvrstno predstavo je prikazal tudi Jalen Brunson, ki je imel tako kot Dončić težave z osebnimi napakami.

Dončić je tekmo končal z 18 točkami, 10 skoki in 11 asistencami, potem ko je po peti osebni napaki manj kot minuto po začetku drugega polčasa presedel skoraj celotno tretjo četrtino. Brunson se mu je s peto osebno napako pridružil na klopi približno šest minut pozneje.

Toda Mavericksi kljub postavi, ki je bila podobna tisti, ko se je ekipa na začetku sezone borila s težavami s COVID-19, niso nikoli izgubili vodstva. Ko sta se Dončić in Brunson vrnila v četrti četrtini, je Dallas tekmo pripeljal do konca. Dončić in druščina so dosegli deseto zmago na 12 domačih tekmah.

Young ni imel svojega večera

John Collins je za Atlanto dosegel 22 točk in 18 skokov. Trae Young je zgrešil vseh šest poskusov za tri točke in končal s 17 točkami. Še eno srečanje z Dončićem, oba bosta zaigrala tudi na tekmi vseh zvezd, ki je tokrat pripadel slovenskemu asu.

Trener Dallasa Jason Kidd se je odločil, da Dončića pusti v igri, potem ko je slabe tri minute pred koncem prvega polčasa storil tretjo osebno napako. Četrta je prišla ob prekršku v napadu, ko je v zadnji minuti druge četrtine prodiral proti košu.

Dončić odigral zgolj 28 minut

Dončić je dobil peto osebno napako – kasneje še tehnično napako -, ko sta na začetku tretje četrtine z Youngom lovila žogo. Kidd se ni odločil za pregled prekrška. Toda tudi težave z osebnimi napakami niso preprečile, da bi zabeležil že svoj 45. trojni dvojček.

Ko je Brunson 6:21 minut pred koncem tretje četrtine prejel še peto osebno napako, so Mavericksi povišali prednost na osem, nato pa je Atlanta izenačila.

Young je štiri minute in pol pred koncem z metom iz igre Hawks približal na vsega dve točki zaostanka, toda Dwight Powell je s košem začel serijo, v katerem je Dallas povedel z delnim izidom 12:2 in 1:41 minute pred koncem povedel s 100:88. Odločilno akcijo sta s trojkami zaključila Brunson in Reggie Bullock, ki je prav tako dosegel 22 točk.

Mavericksi so zmagali na povratni tekmi, potem ko so na uvodni tekmi sezone v Atlanti doživeli pravo katastrofo.

Dallas Mavericks v torek gostujejo v Detroitu.

Brooklyn klonil osmič zapored

Glavni junak Denverja je bil Nikola Jokić, ki je s 27 točkami, 12 skoki in 10 podajami zabeležil nov trojni dvojček in popeljal Nuggets do zmage nad Brooklynom s 124:104. Za Nets je to že osmi zaporedni poraz.

Jokić je v tej sezoni dosegel že 14 trojnih dvojčkov, kar pomeni, da je vodilni v ligi NBA v tej kategoriji. V drugi in tretji četrtini, ko je Denver iz sedmih točk zaostanka prišel do 21 točk prednosti, je dosegel kar 23 točk.

Will Barton je dosegel 21 točk, Aaron Gordon pa 17 točk in devet skokov, ko se je vrnil po dveh tekmah odsotnosti. Sedem igralcev pri Denverju je doseglo dvomestno število točk in tako pomagalo končati niz treh zaporednih porazov.

Kyrie Irving je tekmo končal s 27 točkami in 11 podajami, Cam Thomas pa je za Brooklyn dosegel 20 točk. Za Brooklyn je to najdaljši niz porazov, odkar so Nets od 26. decembra 2019 do 7. januarja 2020 izgubili sedemkrat zapored.

Denver je ob polčasu vodil s 76:75, v tretji četrtini pa je mrežicam nasul 31:16 in povedel s 107:91. Jokić je ob koncu tretjega četrtine sedel na klopi pri devetih asistencah in zdelo se je, da mu bo do konca manjkala ena asistenca do novega trojnega dvojčka, dokler Brooklyn ni znižal zaostanka na 109:99.

Jokić se je vrnil na parket in podal Bartonu za polaganje, kar je bila njegova deseta asistenca.

Obračun kandidatov za MVP pripadel Embiidu

Joel Embiid je dosegel 40 točk in 10 skokov, Philadelphia 76ers pa je premagala Chicago in DeMarja DeRozana, ki je dosegel 45 točk. Končni izid je bil 119:108.

76ersi so zmagali v dvoboju dveh ekip vzhodne konference, potem ko so na začetku četrte četrtine dopustili, da se je prednost 17 točk stopila na vsega štiri.

V končnici tekme so ohranili prednost in še desetič zapored premagali Bullse.  Z zmago 76ersov si je Miami do nedelje zagotovil najboljši izkupiček zmag in porazov na Vzhodu, trener Miami Heat Erik Spoelstra pa je s svojim osebjem odpotoval na tekmo All-Star v Cleveland, kjer bo trener ekipe Durant.

Embiid je preprosto imel svoj večer, zadel je 14 od 23 strelov.

Tobias Harris je dodal 23 točk, Tyrese Maxey pa 16. Sixersi so se otresli porazov proti Washingtonu in Dallasu ter zmagali šestič v osmih tekmah.

Nikola Vučević je dodal 23 točk. Chicago je še tretjič v tej sezoni izgubil proti Philadelphii.

Ayo Dosunmu je s trojko Chicago deloma vrnil v igro (112:106) nekaj več kot tri minute pred koncem. Seth Curry je odgovoril z metom iz igre, Harris pa je dve minuti pred koncem povišal prednost Philadelphie na 10 točk, kar je zadostovalo za končno zmago.