Olimpija na krilih Ferrella in Omića do prve zmage v finalu

Domžale, 01. 06. 2023 21.58 |

STA, A.V.
0

Košarkarji Cedevite Olimpije so dobili prvo tekmo v finalu lige Nova KBM proti Helios Suns. V Domžalah so zmagali z 88:84 (28:24, 47:44, 64:65). Druga tekma v seriji na tri zmage bo v soboto v Stožicah.

Košarkarji Cedevite Olimpije so dobili prvo tekmo v finalu lige Nova KBM proti Helios Suns. V Domžalah so zmagali z 88:84. Druga tekma v seriji na tri zmage bo v soboto v Stožicah.

Ljubljančani se potegujejo za jubilejni dvajseti naslov državnega prvaka in tretjega v nizu, ki jim bi hkrati prinesel trojno krono na domačih parketih po zmagah v superpokalu in pokalu Spar. Domžalčani, ki šestič igrajo v finalu državnega prvenstva, pa so bili doslej dvakrat prvaki.

Ljubljančani so 48 ur po izenačenju serije z Beograjčani na prvi tekmi v Domžalah z mukami upravičili vlogo favorita v finalu. Čeprav so vodili večji del tekme, si več kot šest točk prednosti niso nikoli priigrali, največji delni izid pa je bil 9:0 in je odločil zmagovalca.

Slabih pet minut pred koncem tekme so gostitelji vodili 77:73, minuto in 45 sekund do zaključka pa je imela Cedevita Olimpija pet točk prednosti (82:77), ki jih je v končnici uspešno ubranila.

Prvi strelec in podajalec pri zmagovalcih je bil Yogi Ferrell s 17 točkami in 6 podajami. Največ skokov in najboljši statistični indeks je imel Alen Omić (16 točk, 11 skokov, indeks 23), največ trojk pa je zadel Zoran Dragić (3:6, 15 točk).

Pri domačih je s statističnim indeksom 24 izstopal Tibor Mirtič (14 točk, 10 skokov, 4 podaje), največ točk pa sta dosegla Niko Bačvič (18 točk) in Lovro Buljević (17 točk, trojke 4:5).