136 ogledov

Thompson ob živce spravljal Kopitarjeve kralje

Anže Kopitar Profimedia
Kopitarjevi kralji so doživeli visok poraz v Las Vegasu.

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je s svojimi Los Angeles Kings doživel visok poraz proti Vegas Golden Knights. V meki igralništva so zlati vitezi slavili s 5:1, Kopitar pa se ni vpisal med strelce ali podajalce. Kljub temu kralji ostajajo na drugem mestu v pacifiški diviziji.

Kopitarja in soigralce je v obup spravljal predvsem domači vratar Logan Thompson, ki je obranil 38 od 39 strelov proti svojim vratom. Enega od teh je sprožil tudi Kopitar. Edini gol za kralje je sredi druge tretjine za znižanje na 1:2 dosegel Phillip Danault.

Anže Kopitar | Avtor: Profimedia Profimedia

"Šlo je za majhne podrobnosti, mislim, da je bila to največja razlika. Ne popuščamo veliko, a možnosti, ki jih dajemo, so prevelike in so to izkoristili. Mislil sem, da smo odigrali dostojno tekmo, a za te napake moramo poskrbeti, da niso tako velike, kot so bile," je napake kraljev razkril Danault.

Za moštvo iz Las Vegasa, na vrata Cala Petersena so sprožili 24 strelov, pa so bili natančni Jevgenij Dadonov (15.), Chandler Stephenson (21.), Mattias Janmark (37.) ter v zadnji tretjini še Alex Pietrangelo (58.) in Michael Amadio (59.).

Los Angeles v pacifiški diviziji ostaja na drugem mestu. Po 64 tekmah ima 76 točk. Tesno pa sledijo Edmonton Oilers. Naftarji imajo dve točki manj, a tudi dve tekmi v dobrem. Zlati vitezi so četrti in imajo zdaj štiri točke manj od moštva iz mesta angelov. Na vrhu divizije so Calgary Flames s 84 točkami.

Logan Thompson | Avtor: Profimedia Profimedia

"Večkrat igram, bolj mi je udobno," je dejal vratar Las Vegasa Thompson. "Fantje spredaj so odlično delali. To mi je vsekakor olajšalo delo." Thompson je v ligi NHL dosegel rekordnih 38 obramb, od tega 19 v tretji tretjini. Thompsonov prejšnji rekord v ligi NHL je bil 35 obramb pri zmagi s 4:1 pri San Jose Sharks 20. februarja.

Naslednja tekma moštvo Los Angelesa čaka v noči s torka na sredo proti Nashville Predators.

Zvezdniška menjava

V zasedbi Philadelphia Flyers pa so se odločili za zamenjavo zvezdniškega igralca. Štiriintridesetletni kanadski veteran Claude Giroux se bo preselil k Florida Panthers, v zameno pa bo Philadelphia prejela napadalca Owena Tippetta, prvi izbor v prvem krogu nabora NHL 2024 ali 2025 NHL ter izbor tretjega kroga na naboru NHL 2023. Florida je prejela tudi obetavnega igralca Connorja Bunnamana in Germana Rubcova ter peti izbor na naboru leta 2024.

Giroux je v zadnji sezoni osemletne pogodbe in lahko po sezoni postane prosti igralec. Letalci so obdržali 50 odstotkov Girouxove preostale plače. Je drugi najboljši igralec letalcev v tej sezoni z 42 točkami. Za Philadelphio je odigral 15 sezon v ligi NHL, zadnjih deset kot kapetan.

Claude Giroux | Avtor: Profimedia Profimedia

So pa hokejisti New York Rangers v gosteh prizadejali poraz aktualnim prvakom Tampa Bay Lightning z 2:1, odločilni zadetek je prispeval Mika Zibanejad 16 sekund pred zvokom sirene.

Znova se je izkazal Connor McDavid, ki je dosegel tri točke za domačo zmago Edmonton Oilers proti New Jersey Devils s 6:3. McDavid vodi na lestvici najboljših igralcev lige z 90 točkami, 35 goli in 55 asistencami. Edmonton je v zadnji tretjini dosegel kar štiri gole v nizu.

* Izidi:
Minnesota Wild - Chicago Blackhawks        3:1
New York Islanders - Dallas Stars          4:2
Edmonton Oilers - New Jersey Devils        6:3
Vegas Golden Knights - Los Angeles Kings   5:1
(Anže Kopitar; en strel na gol v 20:04 minute za Los Angeles)

2. St Louis      34  18    9  217:173   77
3. Minnesota     36  20    4  225:196   76
4. Nashville     36  22    4  204:175   76
5. Dallas        33  24    3  176:180   69
6. Winnipeg      28  24   10  191:194   66
7. Chicago       22  31    9  163:213   53
8. Arizona       20  37    4  160:220   44