Domžalčani po preobratu do zmage proti Celju, uspešen tudi Koper

Domžale/Koper, 07. 12. 2022 20.10 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
A.V., STA
0

Nogometaši Domžal so po zaostanku z 0:1 proti moštvu Celja pripravili rezultatski preobrat in z zadetkom Podlogarja v četrti minuti sodnikovega dodatka prišli do pomembne prvenstvene zmage. Precej bolj prepričljiva je bila zmaga Koprčanov proti Sežancem, bilo je namreč 5:1 za varovance trenerja Zorana Zeljkovića.

Izbranci Simona Rožmana so proti Celju, ki je igralo 1100. tekmo v prvi ligi, prišli do zmage v izdihljajih tekme, potem ko je zadel Matej Podlogar. Obe ekipi sta pogrešali kar nekaj poškodovanih igralcev in obe sta si na tekmi priigrali tudi kar precej priložnosti. Na koncu so Domžalčani poskrbeli, da je na lestvici od drugega do šestega mesta precej gneče, saj so Koper, Celje, Maribor, Mura (tekma manj) in Domžale ekipe v štirih točkah.

Ekipi sta v prvem delu pokazali bolj ali manj izenačeno predstavo, malce več terenske pobude so imeli Celjani. Oboji pa so prišli do kar nekaj obetavnih strelov, pri Celju Gregor Bajde v drugi minuti, Aljoša Matko v 14., Mark Zabukovnik v 19., Nino Kouter v 26. in Lovro Bizjak v 27. minuti, domači vratar Ajdin Mulalić pa je moral posredovati pri treh celjskih poskusih.

Pri Domžalah pa sta bila najbolj aktivna Žiga Repas in Franko Kovačević. Prvi je med drugim v tretji minuti sam stekel proti golu, a se na koncu zapletel, v 25. pa je neoviran zgrešil celo žogo v osrčju kazenskega prostora. Najnevarnejši pa je bil drugi Kovačevićev poskus, ko je domžalski nogometaš v 37. minuti streljal malce z leve strani, Matjaž Rozman pa je žogo odbil v kot. Uvod drugega polčasa je postregel z živahnim dogajanjem, predvsem pred domžalskimi vrati, kjer sta se med drugimi znašla Bajde in Lovro Bizjak, a zapravila svoji priložnosti, v 57. minuti pa je po kotu z glavo zgrešil še Grigorij Morozov.

V 61. minuti so bili nevarni tudi Domžalčani, malce premalo natančen z roba kazenskega prostora je bil Christian Schoissengeyr, le minuto pozneje pa je Celje povedlo. Denis Popović je podal z desne strani v kazenski prostor, tam pa je Bajde iz prve ugnal Mulalića. V 64. minuti so zadeli tudi Domžalčani prek Kovačevića, ta je sprejel podajo za hrbtom celjske obrambe in nato žogo poslal čez ležečega Rozmana v mrežo za 1:1. Akcijo so pregledali tudi z Varom zaradi prvotno dosojenega prepovedanega položaja. Akcije pa so se še naprej vrstile, David Zec je v 67. minuti z glavo za malo zgrešil cilj, malo zatem še Damjan Vuklišević, v 79. minuti pa je na drugi strani Rozman dobro posredoval po strelu Podlogarja iz bližine.

Ko je kazalo, da se bosta ekipi razšli z delitvijo točk, pa je v 94. minuti z glavo zadel Podlogar, ki je izkoristil podajo Arnela Jakupovića iz kota z desne strani.

Koprski nogometaši so prepričljivo kar s 5:1 nadigrali zasedbo Tabora iz Sežane. FOTO: Damjan Žibert

Igra mačke z mišjo pripadla Kopru
Koprčani so v boj z zadnjeuvrščeno ekipo šli po nizu šestih tekem brez zmage. Tokrat pa so rumeno-modri dvoboj hitro nagnili na svojo stran in se z deveto zmago v prvenstvu vsaj začasno dvignili na tretje mesto na lestvici. Junak tekme je bil Anis Jašaragić z dvema goloma. Na drugi strani je kraška ekipa, do tega kroga najslabša v ligi po danih in prejetih golih, še naprej na dnu lestvice. Tokrat je ob častnem zadetku ob koncu tekme zapravila še enajstmetrovko, dvakrat zadela okvir vrat, to pa je enkrat uspelo tudi Kopru.

Koprčani so v prvem polčasu prevladovali in terensko premoč tudi unovčili za zanesljivo vodstvo. Že v peti minuti je za 1:0 zadel Anis Jašaragić, potem ko je na levi strani odvzel žogo po slabi povratni podaji Toma Kljuna in prodrl v kazenski prostor, od koder je matiral Jana Koprivca. Domači so prednost podvojili v 34. minuti, takrat je žogo po dolgi podaji na desni strani kazenskega prostora lepo sprejel Luka Kambič in jo nato poslal v nasprotni kot sežanskih vrat. Pri izbrancih Zorana Zeljkovića je sicer dvakrat poskusil tudi Andrej Kotnik, vendar je v peti in 18. minuti obakrat meril malce previsoko.

V uvodu drugega polčasa so v 50. minuti zagrozili Sežanci, ko je Mihael Briški s strelom z glavo zadel prečko. Dve minuti zatem pa so Koprčani praktično odločili tekmo, po lepo izpeljanem protinapadu je na koncu svoj drugi gol na tekmi dosegel Jašaragić. V 59. minuti je bil Tabor spet blizu zadetku, takrat pa je Thadee Kaleba z desne strani iz bližine zadel nasprotno vratnico. Slednjo je na drugi strani s strelom z roba kazenskega prostora minuto pozneje zadel Kotnik.

Kotnik je v 68. minuti znova sprožil od daleč, tudi takrat pa mu ni uspelo, Koprivec je žogo odbil čez prečko. V 73. minuti pa je Tabor po pregledu posnetka prišel do enajstmetrovke, ki jo je zakrivil Maj Mittendorfer z udarcem z roko Abdullaha Talala Hameeda. Z bele pike je streljal Fahd Ndzengue, izkazal pa se je koprski vratar Adnan Golubović.

Zato pa je v 79. minuti že na 4:0 povišal Bright Edomwonyi, potem ko je zadel iz neposredne bližine, v 81. pa je po podaji v globino za hrbet sežanske obrambe Rudi Požeg Vancaš poskrbel še za 5:0. V 89. minuti je Boucif El Afghani najprej zapravil nov priložnost Tabora, v 91. minuti pa je Briški z lepim strelom v zgornji kot vrat dosegel častni zadetek gostov.