Neymar in Messi že uvrščena na SP v Katar

Nogomet 29. Jan 20228:45 > 15:07 0 komentarjev
Tokrat ne bo dvoboja klubskih soigralcev. Foto: Guliverimage

Nogometni reprezentanci Brazilije in Argentine sta si v južnoameriških kvalifikacijah že zagotovili nastop na letošnjem svetovnem prvenstvu v nogometu v Katarju. Peru je sicer v gosteh z 1:0 odpravil Kolumbijo, že odpisana Venezuela pa je s 4:1 doma odpravila Bolivijo.

Brazilija je prva na lestvici s 36 točkami, Argentina na drugem mestu ima 32 točk, tretjeuvrščeni Ekvador 24 točk, Peru na četrtem mestu 20 točk. Prve štiri ekipe se neposredno uvrstijo na svetovno prvenstvo.

V Barranquilli v Kolumbiji je domača zasedba ostala praznih rok proti Peruju, ki je slavil z golom Edisona Floresa v 85. minuti. Kolumbija je še na šesti zaporedni tekmi ostala brez zadetka.

V Barinasu v Venezueli pa je domača zasedba povsem nadigrala goste iz Bolivije za komaj tretjo zmago. Za Venezuelo se je izkazal Salomon Rondon s tremi zadetki v 25., 35. in 67. minuti. Mrežo je zatresel tudi Darwin Machis v 55. minuti. Edini zadetek za Bolivijo je prispeval Bruno Miranda v 38. minuti.