Konec sezone za Anžeta Kopitarja

Hokej 2. Maj 20247:25 0 komentarjev
Anže Kopitar

Hokejisti Los Angeles Kings so izpadli v prvem krogu končnice severnoameriške lige NHL. S 4:1 v zmagah so bili boljši Edmonton Oilersi, kl so peto tekmo v domači dvorani dobilo s 4:3. Slovenski as in kapetan kraljev Anže Kopitar se ni vpisal med strelce ali podajalce.

Edmonton je bil v prvem krogu končnice še tretjič zapovrstjo usoden za Los Angeles. V sezoni 2021/22 so Kralji nudili še največji odpor in izgubili po odločilni sedmi tekmi. Lani so Kopitar in soigralci dobili tekmo manj, tokrat pa ostali le pri eni zmagi, ki so jo dosegli na drugi tekmi v gosteh, ko je za zmago v podaljšku zadel prav Slovenec.

Šestintridesetletni Hrušičan je v desetem nastopu v končnici petič zapovrstjo pot končal v prvem krogu. To se je zgodilo še v sezoni 2015/16 (San Jose Sharks) in 2017/18 (Vegas Golden Knights). Pred tem so kralji dvakrat osvojili naslov (2011/12, 2013/14).

Današnja tekma se je sicer začela po domačih notah, ko je v 11. minuti zadel Evander Kane. A izenačenje kraljev 28 sekund pred iztekom prve tretjine po golu Alexa Laferriera je opogumila goste. Ti so v drugo tretjino krenili odločno in po zadetku Blaka Lizotta (24. minuta) povedli.

Toda vodstvo je trajalo vsega štiri minute in pol, ko je znova udarila igra Edmontona s hokejistom več na ledu. Zadel je Leon Draisaitl. Za nameček je Nemec zadel še v 33. minuti, kralje pa je povsem presekal še kasnejši zadetek za 4:2 vsega 53 sekund pred koncem drugega dela igre, ko je bil natančen Zach Hyman.

V zadnji tretjini je do spremembe izida prišlo v trenutku, ko je Los Angeles poskusil brez vratarja. Na 3:4 je z nekaj sreče zadel Adrian Kempe 2:18 sekund pred koncem. Kralji so nato še poskušali, a ostali brez uspeha.

Kopitar je na ledu preživel 20:31 minute, proti vratom Stuarta Skinnerja, ki je ustavil 18 od 20 strelov, pa je sprožil en strel.

Edmonton se bo v konferenčnem polfinalu srečal z boljšim iz dvoboja med Vancouvrom in Nashvillom. Kanadčani tam vodijo s 3:2 v zmagah. V drugem paru polfinala na zahodu že čakajo Colorado Avalanche. Tekmec bo bodisi Dallas bodisi branilec naslova iz Las Vegasa.