Jedert Jevševar in Maruša Rus zlati na World Combat Games

27.10.2023 | 08:20

World Combat Games (Svetovne igre borilnih športov) so mednarodna športna prireditev, na kateri tekmujejo športniki, borci iz različnih borilnih veščin. Potekajo pod okriljem organizacije SportAccord, vsaka štiri leta po principu olimpijskih iger. Kvalifikacije za udeležbo na takem tekmovanju so izredno hude, saj sme v vsaki kategoriji nastopiti samo po 6 najboljših tekmovalcev oz. parov na svetu, ki so se uspeli kvalificirati na podlagi uvrstitev oz. pridobljenih točk v točno določenih prvenstvih in v določenem obdobju.

Letošnje igre potekajo v glavnem mestu Saudske Arabije; Riyadh, in sicer med 20. in 30. 10.2023. Iz Slovenije sta se tekmovanja v kategoriji ju – jitsu duo sistem, ženski par, udeležili Jedert Jevševar in Maruša Rus, obe članici Društva borilnih veščin Katana, Globoko. Spremljal ju je trener in selektor slovenske reprezentance ju – jitsu, duo sistem, Jure Žabjek.

Dvoboji so potekali v torek, 25.10.2023. Nasprotnice so prihajale iz Tajske, Španije, Nemčije (aktualne evropske prvakinje) in Avstrije, katere sta Jedert in Maruša suvereno premagali in osvojili zlato medaljo. Sta prvi slovenski par, ki je na takšnih igrah osvojil zlato medaljo v kategoriji ju – jitsu, duo sistem.

Konec meseca novembra 2023 bo v Zagrebu potekalo Svetovno prvenstvo v duo sistemu za člane, kjer bomo ponovno stiskali pesti in navijali za Jedert, Marušo in Jureta.