Šport > Nogomet
922 ogledov

Po uri dolgčasa eksploziven epilog finala

Španija Francija Liga narodov Epa
Na milanskem San Siru sta se v finalu druge izvedbe Lige narodov pomerili sosedi - Španija in Francija. Slavili so "galski petelini".

Reprezentanca Francije je v Milanu porazila Španijo (2:1) in nasledila Portugalsko kot zmagovalka Lige narodov. Povedli so Španci z zadetkom Mikela Oyarzabala, preobrat se je zgodil v režiji Karima Benzemaja in Kyliana Mbappéja.

Domenico Berardi Italija Belgija Liga narodov Liga narodov Šport Azzurri za obliž na rano ugnali rdeče vrage

Francozi so dvoboj odprli bolj odločno, a so Španci hitro vzpostavili ravnotežje. Kljub temu veliko dogajanja v obeh kazenskih prostorih ni bilo, o taktičnem pristopu pa priča tudi podatek o le treh strelih proti vratom v prvem polčasu.

V drugem delu je imela pobudo španska izbrana vrsta, vseeno pa jo je v 64. minuti le nekaj centimetrov rešilo pred zaostankom, ko je po lepi francoski akciji Theo Hernández zadel prečko. Še v isti minuti pa je obrambi Francije ušel Oyarzabal in z natančnim strelom z levico premagal Huga Llorisa.

Le slabi dve minuti kasneje pa je Francija izenačila. Spet so kombinirali po levi strani, z roba kazenskega prostora pa je zelo natančno meril Benzema za izenačenje. Svetovnim prvakom se je nato le minuto po izenačenju ponudila priložnost za popoln preobrat, a je Mbappé z lobom meril malce previsoko.

Zadetek Špancev je prebudil Francoze, ki so si v drugem delu drugega polčasa priigrali več priložnosti, v 81. minuti pa povedli prek Mbappéja, čeprav je bil ob oddaji žoge Hernándeza blizu prepovedanega položaja, a se v sobi za VAR niso oglasili.

Z nekaj svežimi močmi na zelenici je nato Španija skušala priti do izenačenja in podaljška. Najbližje pa sta bila v 88. minuti Oyarzabal in rezervist Yeremi Pino v peti minuti sodnikovega dodatka, a je bil Lloris z odličnimi obrambama na mestu.

Matjaž Kek Biti ali ne biti Šport Kek: "V Ljudskem vrtu tega ne priznam nikomur!"

Naslednja Liga narodov se bo z ligaškim delom začela 2. junija 2022. Slovenija bo igrala v ligi B. Zaključni del bo na sporedu med 14. in 18. junijem 2023.