Celjani po preobratu prizadejali prvi poraz Olimpiji

Celjski nogometaši so v 9. krogu državnega prvenstva v Celju gostili neporaženo Olimpijo in ji po preobratu prizadejali prvi letošnji poraz. Zmago Celjanov na stadionu Z’dežele je pospremilo okoli 2000 navijačev.

Celjani so se zavihteli na drugo mesto. V nedeljo jih sicer na drugem mestu znova lahko preskoči Koper, če bo slavil ali remiziral proti Muri.

Tekma v Celju se za domače ni začela obetavno. Vodilna in do te tekme neporažena Olimpija je povedla že v 2. minuti, ko so Celjani slabo izbili žogo, ta je prišla do Maria Kvesića, ki je tudi z malo sreče premagal celjskega vratarja Matjaža Rozmana.

Po zaostanku so Celjani prevzeli pobudo. Pritisk Celjanov se je skoraj obrestoval, ko je zadel Aljoša Matko, vendar iz prepovedanega položaja. Pritisk domačih so Ljubljančani prekinili v 29. minuti, ko so po drugem golu Kvesića, ki je natančno meril z 20 metrov, povišali na 2:0. V 42. minuti so Ljubljančani zadeli že tretjič, ko je Mustafa Nukić zadel z glavo, a je bil na srečo grofov v prepovedanem položaju.

Drugi polčas so Celjani začeli veliko bolje, in po desetih minutah drugega dela znižali na 2:1, ko je zadel Charles Chukwubuikem Ikwuemesi. Gol je celjskim nogometašem dal krila. Sledili sta dve minuti za preobrat. V 66. minuti je Ikwuemesi ob sprejemanju žoge padel v kazenskem prostoru, sodnik Kajtazović je pustil prednost igri. Žoga je prišla do Aljoša Matka, ta pa jo je podaljšal do Nina Koutra, ki je zabil za izenačenje. Nov gol je sledil že nekaj sekund kasneje. V 67. minuti  je Gbamble podal v konico napada, Ikwuemesi je spretno preigral trojico igralcev Olimpije ter matiral nemočnega Pintola, ki je igral šele tretjo tekmo v Prvi ligi. Tekma je bila odločena v 88. minuti ko je žogo priboril odlični Ikwuemesi ter zaposlil Matka. Ta je streljal, Pintola je strel ubranil, a se je žoga od branilca Matea Karamatića odbila za hrbet Olimpijinega vratarja. V zadnjih sekundah sodnikovega dodatka je Rui Pedro iz bližine znižal na 3:4, za kaj več pa je Olimpiji zmanjkalo časa. NK Celje je Olimpiji prizadejal sploh prvi letošnji ligaški poraz.

“Zelo zahtevnih 90 minut tekme je za nami. Tako eni kot drugi smo veliko napadali, veliko je bilo hitrega teka, fizičnih dvobojev in tranzicije v protinapade. V prvem polčasu nismo pokazali svoje prave predstave, to nam je bilo vsem takoj jasno. Predaleč smo stali od igralcev Olimpije in slabo smo se odzvali na njihovo postavitev na igrišču. Toda med odmorom smo se zbrali skupaj, se pogovorili in odločno vstopili v drugo polovico igre, z namenom, da tekmo zmagamo. Uprizorili smo fantastičen drugi polčas in na koncu zasluženo zmagali. Lahko rečem, da je to eden najboljši polčasov odkar nastopam za celjski klub. Z izjemo zadnjega prejetega zadetka ob izteku tekme, ki je bil povsem nepotreben, je bilo vse na najvišjem nivoju in ponosen sem na svoje fante, da smo znova pokazali karakter ekipe in zabeležili novo pomembno zmago,” je po veliki zmagi povedal celjski branilec Dušan Stojinović.

Celjski strateg Roman Pylypchuk, ki s svojimi fanti še naprej prikazuje odlične predstave, je verjel v preobrat: “V prvem polčasu smo pričakovali, da bo Olmpija srečanje začela s tremi branilci, vendar so se postavili nekoliko drugače. V garderobi smo se sicer dogovorili, kdo je za koga zadolžen v fazi branjenja, toda nekako nam ni uspevalo uresničevati naših načrtov. Zaradi tega smo prejeli po mojem mnenju dva povsem nepotreba zadetka. Vendar med odmorom v garderobi ni bilo nobene panike, vsi smo se dobro zavedali, da se lahko vrnemo v igro in uprizorimo popolen preobrat. Že v prvem polčasu smo imeli precej priložnosti, da bi zadeli, zato nismo bili v skrbeh za drugo polovico igre. Točno smo se dogovorili, kako se bomo lotili Olimpije tako v napadu kot v obrambi. Zadnjo linijo smo postavili višje in s tem zmanjšali prazen prostor na sredini igrišča. Na ta način smo Ljubljančane prisilili, da so storili veliko napak. Vedeli smo, da je Olimpija takoj po izgubljeni žogi najbolj ranljiva in to smo začeli dobro izkoriščati, kar nam je prineslo veliko priložnosti. Te pa smo začeli izkoriščati,” je po tekmi dejal trener Celja, ki je bil poleg igre svojih fantov zadovoljen tudi z navijači, ki so se zbrali na Stadionu Z’dežele: Če današnjo tekmo primerjam z ostalimi, lahko mirno rečem, da je bila to najboljša in najbolj zanimiva tekma do sedaj. Ne le zaradi rezultata in obeh ekip. Predvsem zaradi navijačev. Zbralo se je lepo število gledalcev in bili so neverjetni. Tudi oni so močno zaslužni za to zelo pomembno zmago,” je povedal Pylypchuk.

CELJE – OLIMPIJA 4:3 (0:2)
Ikwuemesi 55., 67., Kouter 66., Karamatić 88./ag; Kvesić 2., 29., Pedro 93.

Celje: Rozman; Morozov, Stojinović, Zec; Kouter, Vrbanec, Šporn; Matko, Popović, Gbamble; Ikwuemesi.

Olimpija: Pintol; Lasickas, Karamatić, Ratnik, Crnomarković; Sešlar, Elšnik, Doffo, Kvesić; Nukić, Pedro.