V Stožicah so maloštevilni gledalci edini zadetek videli v 78. minuti, po strelu iz kota je iz bližine zadel Marcel Ratnik, ki je v mrežo pospravil žogo, potem ko se je ta odbila od prečke. To je bil prvi gol za 18-letnega branilca v prvi ligi.

Olimpija se je zadetka veselila že v 73. minuti, vendar preuranjeno, saj je VAR dosodil, da je bil napadalec zeleno-belih Mustafa Nukić ob podaji Svita Sešlarja z desne strani v prepovedanem položaju.

Prvi polčas ni postregel z veliko razburljivostmi in minil brez pravih priložnosti. V strelih je bilo 1:2, v okvir vrat pa 0:1. Na koncu tekme je bila statistika strelov 6:4, v okvir vrat pa 4:2.

Olimpija bo z zmago vsaj delno lahko pozabila na bridko slovo od evropskih tekmovanj, potem ko je v četrtek po 11-metrovkah izpadla proti romunskemu pokalnemu zmagovalcu Sepsiju. V državnem prvenstvu je zmagala tretjič zapored, na uvodnih dveh tekmah premagala Muro (2:0) in Tabor Sežano (0:1). Prihodnjo nedeljo jo čaka derbi v Ljudskem vrtu. Bravo je doživel drugi poraz.

Zadetek Ratnika za zmago Olimpije nad Bravom

Kotnik in Osuji zagotovila zmago Kopru, Parris zastreljal 11-metrovko

Na Bonifiki so gledalci videli dvoboj najboljših ekip v pretekli sezoni. Čeprav so Mariborčani prvi zagrozili s strelom Ivana Brnića z 18 metrov, pa so pozneje na zelenici prevladovali varovanci Zorana Zeljkovića, ki so precej več streljali. Nekajkrat je moral posredovati vratar Menno Bergsen, med drugim po strelih Kaheema Parrisa in Andreja Kotnika.

Ta je v 31. minuti poskrbel tudi za domače vodstvo. Dario Kolobarić je žogo vrnil na vrh kazenskega prostora, od tam pa je natančno ob vratnici sprožil Kotnik in dosegel tretji ligaški gol v tej sezoni. Vijoličasti so izenačili dve minuti pozneje, ko je po podaji Gregorja Sikoška z leve strani Roko Baturina ostal sam v osrčju kazenskega prostora in poravnal izid. Ob koncu prvega polčasa je moral Bergsen še enkrat posredovati po strelu Bedeja Osujija.

Takoj na začetku drugega dela je znova poskusil Kotnik, Bergsen je žogo ukrotil, v 53. minuti pa je Koper še drugič povedel, ko je Osuji zadel iz bližine malce z desne strani ob prvi vratnici.

V 59. minuti so imeli Primorci na voljo 11-metrovko, ko je Sven Šoštarič Karić stopil na stopalo Luke Kambiča, a je Parris z bele pike streljal v prečko. Maribor do konca tekme ni imel več pravih priložnosti in ostalo je pri 2:1.

Trener Štajercev Radovan Karanović je priložnost od začetka srečanja ponudil 17-letnemu Tinetu Čuku ter novincema Andražu Žiniču in Vladanu Vidakoviću.

Mura zapravila vodstvo z 0:3

Mura je v Celju vodila že z 0:3, toda v zadnjih minutah zapravila prednost dveh zadetkov in se morala zadovoljiti s točko (3:3). Prekmurci, ki v prve pol ure niso bili posebej nevarni, so povedli v 35. minuti, ko je Nikola Petković v protinapadu z natančno podajo našel Mihaela Klepača, ta pa je bil hitrejši od domače obrambe in matiral Matjaža Rozmana.

V 45. minuti je Martin Šroler rešil žogo, da ni šla v stranski avt, potem pa s podajo v kazenski prostor zaposlil Matica Maruška, ki je z nekaj metrov zadel za 0:2. V 55. minuti je znova natančno podal Šroler, žogo je sprejel Mirlind Daku in jo pod Rozmanom potisnil v mrežo za vodstvo z 0:3.

Celjani se kljub šoku niso predali, v 59. minuti je po kotu z glavo natančno meril Damjan Vuklišević in gostitelje vrnil v igro. 90. minuta je prinesla znižanje na 2:3, ko je Matka Obradovića z natančnim strelom z roba kazenskega prostora presenetil Ivan Maevski. V 93. minuti pa je z 11-metrovke izenačil Ivan Božić, potem ko je v kazenskem prostoru Darrick Morris igral z roko.